Orzech promocje

Nowy w gronie honorowego obywatela miasta i kolejni zasłużeni dla ziemi sędziszowskiej

W niedzielę 28. lutego w sędziszowskim domu kultury obchodzono 538. rocznicę nadania praw miejskich dla Sędziszowa Małopolskiego, która była okazją do wręczenia tytułów Zasłużony dla Ziemi Sędziszowskiej oraz Honorowego Obywatela Miasta

Poczet honorowych obywateli miasta Sędziszowa Młp. powiększył się, do tego prestiżowego grona dołączył pośmiertnie dr Józef Górka burmistrz Sędziszowa w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

Ponadto do grona zasłużonych dla Ziemi Sędziszowskiej dołączyli: Firma EXTRANS Zbigniew Szeliga z siedzibą w Sędziszowie Małopolskim, Firma VERTIPOL Andrzej Kopaczyński z siedzibą w Górze Ropczyckiej, Spółka GOSPODARSTWO ROLNE w Górze Ropczyckiej Sp. z o.o.

Podczas uroczystości burmistrz Sędziszowa Młp. Bogusław Kmieć mówił, że Sędziszów to miasto „nowoczesne, przyjazne i twórcze”. Chcemy w szczególny sposób skupić się na rozwoju mieszkalnictwa, zwłaszcza tego wielorodzinnego, ponieważ deficyt mieszkań jest szczególnie widoczny w naszym mieście. Oczywiście będziemy stawiać na ochronę środowiska. Tutaj takim głównym zadaniem jest rozbudowa oczyszczalni ścieków w Sędziszowie Małopolskim. Na to stawiamy i liczymy na środki zewnętrzne – dodaje Kmieć.

źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lol
Lol
2 lat temu

Jedyne co on może zrobić dobrego dla miasta to odejść ze stanowiska

1
0
Would love your thoughts, please comment.x