Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

16-latek bez uprawnień „za kółkiem”. Wiózł trzech pasażerów fordem

Dzielnicowi ropczyckiej komendy zatrzymali w Wielopolu Skrzyńskim 16-latka kierującego fordem, który nie mając prawa jazdy, przewoził troje pasażerów. Nieletni za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym. Konsekwencje poniosła już właścicielka forda, która za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania, została ukarana mandatem.

W piątek przed godz. 22, dzielnicowi ropczyckiej komendy, w miejscowości Wielopole Skrzyńskie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Jak się okazało, za kierownicą siedział 16-letni chłopak, dodatkowo pojazdem podróżowała trójka jego znajomych. Policjanci ustalili, że 16-latek kierował samochodem bez uprawnień, za przyzwoleniem matki swojej dziewczyny, właścicielki pojazdu.

Mundurowi przekazali pojazd osobie posiadającej prawo jazdy, natomiast nastoletni chłopak poniesie konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy. Jego zachowaniem zajmie się sąd rodzinny. Właścicielka pojazdu została ukarana mandatem za udostępnienie pojazdu osobie, która nie posiada uprawnień do kierowania.

Każdy, kto prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. W sytuacji, gdy za kierownicą znajduje się nieletni, sprawa trafia do sądu rodzinnego. W takich przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia. Przypominamy, że konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicę wsiadł nieletni, czy też osoba, która nie posiada uprawnień.

Źródło: KPP Ropczyce

3 komentarze na temat “16-latek bez uprawnień „za kółkiem”. Wiózł trzech pasażerów fordem

 • 14 lipca 2020 o 09:57
  Permalink

  Dlatego w Polsce powinno być tak, że za pozwoleniem rodziców 16-latek może zrobić prawo jazdy.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 22:51
  Permalink

  W końcu policja zaczęła się interesować tym co dzieje się w Wielopolu Skrzyńskim po godzinie 22 choć od pewnego czasu podobne zjawiska można zauważyć już po godzinie 17. Jazda motocyklem na jednym kole, głośne rajdy samochodowe wokół rynku i wiele innych. Szkoda że nikt na to nie reaguje a nawet jeśli tak, to nim zjawi się policja, nagle nastaje cisza. Współczuję wszystkim, którzy takich rzeczy doświadczają codziennie. Myślę że władze w końcu zrobią z tym porządek.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *