Orzech promocje

Gmina Ostrów będzie miała swój żłobek!

Żłobek „Gwiazdeczka” będzie pierwszą tego typu placówką na terenie gminy Ostrów i zostanie on utworzony w budynku Szkoły Filialnej w Zdżarach. Żłobek będzie przystosowany do przyjęcia 16 dzieci prawdopodobnie od stycznia 2020r. Przewidywane godziny otwarcia żłobka to system 10-cio godzinny od 6:30 do 16:30 w dni robocze. Nabór dzieci do placówki przewidywany jest na okres od października do grudnia 2019 r.

Gmina Ostrów otrzymała dofinansowanie na utworzenie Żłobka w wysokości 480 tys. zł. z programu rządowego MALUCH+. Natomiast wartość robót budowlanych opiewa na kwotę ponad 495 tyś. zł. – jest to kwota wygranej oferty przetargowej złożonej przez Przedsiębiorstwo Budowlano Remontowe GAR-BUD z Kędzierza – gmina Dębica. Zakończenie robót „budowy” żłobka zaplanowane jest na 31 październik br.

Budowa Żłobka to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez rodziców inwestycji na terenie gminy Ostrów. Do tej pory dzieci w wieku 1-3 lat przewożone są do żłobków w gminach sąsiednich, co powoduje duże utrudnienia dla rodziców.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Oficjalne otwarcie żłobka rozpoczęło się mszą świętą, następnie wszyscy udali się na plac przy żłobku, gdzie były przemowy, oficjalne przecięcie wstęgi i poświęcenie placówki. Po częściach oficjalnych wszyscy zwiedzali nowo powstałą inwestycje. O budowie żłobka pisaliśmy TUTAJ – Gmina Ostrów będzie miała swój żłobek! […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x