Orzech promocje

Ile milionów przepiliśmy w ubiegłym roku?
Alkohol w naszym powiecie.

Niestety z roku na rok coraz więcej pieniędzy przeznaczamy na piwo, wino czy wódkę. Dane sprzedażowe, które co roku dostarczają do urzędów gmin sprzedawcy procentów, nie budzą żadnych wątpliwości.

W ostatnich trzech latach wydatki na alkohol wzrosły średnio o 5 mln złotych rocznie. W roku 2018 na alkohol mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego wydali ponad 48,5 mln zł, z czego na:

  • PIWO – prawie 24 mln zł,
  • WINO – prawie 3 mln zł,
  • WÓDKA – prawie 22 mln zł.

A jak wygląda sytuacja w poszczególnych gminach na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego? Mamy dla Was zestawienia dla porównania:

Należy pamiętać, że gminy różnią się liczbą mieszkańców, dlatego miliony złotych wydane na alkohol w gminie Ropczyce czy też w gminie Sędziszów Młp. są tak duże.

Trzeba mieć także na uwadze fakt, że mieszkańcy mniejszych gmin często robią zakupy w dużych supermarketach znajdujących się na terenie gminy Ropczyce czy Sędziszowa Młp. Co nie zmienia faktu, że w roku 2018 w powiecie ropczycko-sędziszowskim przepiliśmy blisko 50 mln złotych!

Niestety redakcja RRS24.NET nie posiada informacji, dotyczących tzw. lewego alkoholu – produkcji domowej! Udostępniane przez Urzędy Gmin dane, dotyczą wyłącznie oryginalnego alkoholu sprzedawanego w sklepach.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x