Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Budowa dróg w gminie Sędziszów Młp. to główny temat briefingu prasowego.

W środę 18. września w podziemiach sędziszowskiego ratuszu odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Sędziszowa Młp. Bogusława Kmiecia. Na briefingu burmistrz poinformował o przyszłych inwestycjach drogowych, na które samorząd otrzymał dofinansowanie w kwocie ponad 5 mln. 300 tyś. zł na rok bieżący. Inwestycje maja rozpocząć się jeszcze w tym roku, są to:

  1. Budowa i rozbudowa dróg gminnych w okręgu ulicy Wspólnej i ulicy Wesołej. Wartość inwestycji to 7 mln. 700 tyś. zł a zakończenie inwestycji jest planowane na sierpień 2021 r., gdzie planowana jest rozbudowa ul. Spacerowej, poprzez wykonanie:
  • jezdni o szerokości 6m, chodnika lewo i prawostronnego, budowa ścieżki rowerowej,
  • Budowa łącznika który będzie łączył ul. Spacerową z drogą krajową – serwisową,
  • Budowa łącznika ul. Spacerowej z ul. Wspólną,
  • Pozostały zakres robót oprócz drogowych to: budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego i przebudowa sieci gazowej.

2. Połączenie ul. Jana Pawła II z ul. prof. Kota – wartość zadania to 521 tyś. 655 zł, w zakresie robót będzie wykonane: budowa drogi, chodnika i oświetlenia

3. Przebudowa ul. Solidarności, koszt zadania 746 tyś 537 zł, w zakresie robót będzie: zabezpieczenie linii energetycznej, przebudowa jednostronnego chodnika, przebudowa jezdni.

Kończy się także remont Biblioteki Publicznej przewidywany na koniec października br. Całość nagrania konferencji prasowej znajdą Państwo TUTAJ.

Burmistrz informował także o przyszłych inwestycjach drogowych, na które wnioski o dofinansowanie zostały złożone w sierpniu br. oraz o inwestycjach, na które są przygotowywane dokumentacje techniczne ⬇️

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Chodzi o budowę dróg w okręgu ul. Wspólnej i ul. Wesołej w Sędziszowie Młp., a dokładnie o rozbudowę ul. Spacerowej, która zostanie połączona z drogą krajową – serwisową i z ul. Wspólną. O inwestycji wspominaliśmy także TUTAJ. […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x