Orzech promocje

Już jutro odpust w ropczyckim Sanktuarium.

W tym tygodniu trwa w ropczyckim Sanktuarium odpust Najświętszego Imienia Maryi. Jutro 12. września odbędzie się główna uroczystość odpustowa. Sanktuarium nazywane jest przez tutejszych mieszkańców „kościółkiem” z niezwykłym wnętrzem. Przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej zostaje odsłonięta figura Matki Bożej w trakcie której obecni śpiewają pieśń powitalną.

Sanktuarium jest także idealnym miejscem dla narzeczonych, aby powiedzieć sobie sakramentalne TAK – od lat odprawiane są śluby, gdzie doniosłość chwili jest ogromna a „kościółek” przepięknie przystraja Siostra Zakonna z ropczyckiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

W przeddzień głównej uroczystości 11 września licealiści i nauczyciele z LO w Ropczycach uczestniczyli w plenerowej Mszy Świętej na placu przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Mszy świętej przewodniczył były uczeń LO – ks. Antoni Sokołowski. Po mszy świętej odbył się koncert zespołu „Wyrwani z niewoli”, których utwory spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród obecnej młodzieży. Przekaz zespołu to szacunek do życia, ludzi i samego siebie.

Źródło zdjęć: LO w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x