Orzech promocje

DZIEŃ MEDIACJI W ROPCZYCKIEJ KOMENDZIE

17 października przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. Tego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach będzie można zapoznać się z ogólnymi zasadami pozasądowego rozwiązywania sporów.

Mediacja jest coraz popularniejszą formą rozstrzygania sporów i stanowi unowocześnienie procesu karnego oraz innych sfer prawnych, wynikających z rożnego rodzaju sytuacji i konfliktów.

Postępowanie mediacyjne umożliwia trwałe zakończenie konfliktu między stronami, a przede wszystkim dąży do sprawiedliwości naprawczej, aby wyrządzone szkody materialne i moralne zostały naprawione. Celem mediacji jest osiągnięcie dobrowolnego porozumienie pomiędzy pokrzywdzonym i sprawcą przy pomocy mediatora, czyli osoby bezstronnej i neutralnej.

Pamiętajmy, że mediacja stwarza szanse na satysfakcjonujące i sprawiedliwe rozwiązania dla stron konfliktów, poza formalnym procesem sądowym. Osoby zainteresowane uzyskaniem szerszych informacji na temat mediacji, mogą zgłaszać się do ropczyckiej jednostki, w czwartek 17 października, w godz. 8.00-15.00. Informacji w tym zakresie, udzielał będzie asp. szt. Ireneusz Smolak

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x