Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Akt oskarżenia dla mieszkańca Ropczyc

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi Z. – 60-letniemu mieszkańcowi Ropczyc, oskarżonemu o uporczywe nękanie byłej żony i małoletniego syna oraz niestosowanie się do orzeczonego wyrokiem Sądu Rejonowego w Ropczycach zakazu zbliżania i kontaktowania się do pokrzywdzonych, tj. popełnienia przestępstwa z art. 190 a § 1 kk i art. 244 kk w z w. z art. 12 § 1 kk przy zast. art. 11 §2kk.

Oskarżony po odbyciu orzeczonej wobec niego kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania, nie stosował się do zakazu zbliżania do pokrzywdzonych oraz kontaktowania z nimi i powrócił w pobliże zamieszkania pokrzywdzonych, gdzie w okresie od października 2019 roku uporczywie nękał pokrzywdzonych oraz notorycznie łamał orzeczony zakaz sądowy. W toku postępowania w listopadzie 2019 roku zastosowano wobec Zbigniewa Z. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, do którego oskarżony się nie stosował. Wobec eskalacji negatywnych zachowań oraz wobec braku stawiennictwa na wezwania, Prokuratura Rejonowa w Ropczycach wystosowała wniosek o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy i wniosek ten został 18 grudnia 2019 roku uwzględniony przez Sąd.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego, podejrzany przyznał się częściowo do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa, jednakże złożył wyjaśnienia sprzeczne z ustalonym stanem faktycznym.

Oskarżonemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa Rzeszów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x