Orzech promocje

MILIONOWE straty Starostwa Powiatowego w Ropczycach. Kolejki przed oddziałami PBS-u

Dziś 21.01 od godzin porannych, a nawet nocnych tworzyły się kolejki pod oddziałami PBS-u w Ropczycach i Sędziszowie Młp. Klienci chcą wypłacić pieniądze i zamknąć konto.

W dniu dzisiejszym klienci banku PBS odzyskali dostęp do swoich pieniędzy, po tym jak w środę 15. stycznia Bankowy Fundusz Gwarancyjny wszczął przymusową restrukturyzację z powodu złej kondycji.  

W rozmowie z naszym reporterem RRS24.net klienci podkreślali, że nie chcą trzymać swoich pieniędzy w banku, który boryka się z problemami finansowymi. Rekordzista czekał już od 2 w nocy przed bankiem. Klienci są rozgoryczeni, że bank w taki sposób ich potraktował, jak relacjonuje jeden z klientów:

Cyt.: „Nie miałem pieniędzy na zakupy – musiałem prosić w rodzinie o pożyczkę! Może i nie mam milionów na koncie, ale to są moje ciężko zarobione pieniądze i chce je odzyskać. Zresztą jak można tak traktować klienta, gdzie o braku dostępu do moich pieniędzy dowiedziałem się z mediów – skandal”.

Milionowe straty dla Starostwa Powiatowego w Ropczycach

Środki jednostek samorządu terytorialnego nie są objęte gwarancją, co oznacza, że tylko 57 proc. pieniędzy uda się uratować, pozostałe 43 proc. ma być przeznaczone na uregulowanie długów banku, które wynoszą 182 miliony złotych.

Starostwo Powiatowe w Ropczycach także jest klientem banku i jak informuje starosta W.Darłak: „na tą chwilę utraciliśmy 5 mln. 133 tys. zł, lecz to nie jest ostateczna kwota”. Jutro jest przewidziana konferencja prasowa, na której dowiemy się więcej szczegółów.

Nowy Bank BFG S.A.

Po przejęciu przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny – PBS w Sanoku wznowił swoją działalność po przerwie technicznej, jako Bank Nowy BFG S.A. Prawdopodobnie finalnie fundusz będzie dążył do sprzedaży banku innemu bankowi.

8 komentarzy na temat “MILIONOWE straty Starostwa Powiatowego w Ropczycach. Kolejki przed oddziałami PBS-u

 • 22 stycznia 2020 o 18:43
  Permalink

  Dobrze ze wyp**** z tego wypizdowa polin zydokomuna

  Odpowiedz
 • 22 stycznia 2020 o 11:08
  Permalink

  Od ponad roku było ogólnie wiadomo jaka jest sytuacja banku PBS, był czas by zminimalizować ryzyko poprzez rachunki bieżące w kilku bankach. Rozliczymy władze przy wyborach.

  Odpowiedz
 • 22 stycznia 2020 o 08:03
  Permalink

  Kto ze starostwa był odpowiedzialny za to “niedopatrzenie”? Jakie zostaną wobec niego wyciągnięte konsekwencje?
  Przecież jeśli “Środki jednostek samorządu terytorialnego nie są objęte gwarancją” to trzeba monitorować kondycje banku. Jeśli bank zaczyna mieć problemy to przenosze te środki do innego banku, żeby ich nie stracić. Dlaczego nikt w starostwie tego nie przypilnował?

  Odpowiedz
 • 21 stycznia 2020 o 14:45
  Permalink

  Pytanie do banku, co z ludźmi, którzy w banku mają nie do końca spłacony kredyt…

  Odpowiedz
  • 22 stycznia 2020 o 11:20
   Permalink

   To jest nie normalne, jakim prawem bank może zająć nasze oszczędności z konta bez naszej zgody. A osoby które mają w nich kredyty powinny zostać anulowane. Skoro oni mogą to my konsumenci też powinniśmy tak zrobić i nie spłacać kredytow.

   Odpowiedz
   • 22 stycznia 2020 o 17:37
    Permalink

    To nierozsądne trzymać w jednym banku ponad 400 tyś złotych, bo rozumiem Gosiu że straciłaś pieniądze ponad to co jest zagwarantowane przez fundusz gwarancyjny. Współczuję.

    Odpowiedz
  • 22 stycznia 2020 o 17:41
   Permalink

   Nowy Bank BFG przejął PSB . Zmienił się właściciel ale nie zobowiązania. Jeżeli masz kredyt w koncie to zadbaj żeby co miesiąc były środki na jego spłatę.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *