Orzech promocje

MILIONOWE straty Starostwa Powiatowego w Ropczycach. Kolejki przed oddziałami PBS-u

Dziś 21.01 od godzin porannych, a nawet nocnych tworzyły się kolejki pod oddziałami PBS-u w Ropczycach i Sędziszowie Młp. Klienci chcą wypłacić pieniądze i zamknąć konto.

W dniu dzisiejszym klienci banku PBS odzyskali dostęp do swoich pieniędzy, po tym jak w środę 15. stycznia Bankowy Fundusz Gwarancyjny wszczął przymusową restrukturyzację z powodu złej kondycji.  

W rozmowie z naszym reporterem RRS24.net klienci podkreślali, że nie chcą trzymać swoich pieniędzy w banku, który boryka się z problemami finansowymi. Rekordzista czekał już od 2 w nocy przed bankiem. Klienci są rozgoryczeni, że bank w taki sposób ich potraktował, jak relacjonuje jeden z klientów:

Cyt.: „Nie miałem pieniędzy na zakupy – musiałem prosić w rodzinie o pożyczkę! Może i nie mam milionów na koncie, ale to są moje ciężko zarobione pieniądze i chce je odzyskać. Zresztą jak można tak traktować klienta, gdzie o braku dostępu do moich pieniędzy dowiedziałem się z mediów – skandal”.

Milionowe straty dla Starostwa Powiatowego w Ropczycach

Środki jednostek samorządu terytorialnego nie są objęte gwarancją, co oznacza, że tylko 57 proc. pieniędzy uda się uratować, pozostałe 43 proc. ma być przeznaczone na uregulowanie długów banku, które wynoszą 182 miliony złotych.

Starostwo Powiatowe w Ropczycach także jest klientem banku i jak informuje starosta W.Darłak: „na tą chwilę utraciliśmy 5 mln. 133 tys. zł, lecz to nie jest ostateczna kwota”. Jutro jest przewidziana konferencja prasowa, na której dowiemy się więcej szczegółów.

Nowy Bank BFG S.A.

Po przejęciu przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny – PBS w Sanoku wznowił swoją działalność po przerwie technicznej, jako Bank Nowy BFG S.A. Prawdopodobnie finalnie fundusz będzie dążył do sprzedaży banku innemu bankowi.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kail
Kail
4 lat temu

Dobrze ze wyp**** z tego wypizdowa polin zydokomuna

analityk
analityk
4 lat temu

Od ponad roku było ogólnie wiadomo jaka jest sytuacja banku PBS, był czas by zminimalizować ryzyko poprzez rachunki bieżące w kilku bankach. Rozliczymy władze przy wyborach.

k.dro
k.dro
4 lat temu

Kto ze starostwa był odpowiedzialny za to “niedopatrzenie”? Jakie zostaną wobec niego wyciągnięte konsekwencje?
Przecież jeśli “Środki jednostek samorządu terytorialnego nie są objęte gwarancją” to trzeba monitorować kondycje banku. Jeśli bank zaczyna mieć problemy to przenosze te środki do innego banku, żeby ich nie stracić. Dlaczego nikt w starostwie tego nie przypilnował?

Se
Se
4 lat temu
Reply to  k.dro

Jak niby? Klepac glupoty z domu to kazdy potrafi.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Pytanie do banku, co z ludźmi, którzy w banku mają nie do końca spłacony kredyt…

Gosia
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

To jest nie normalne, jakim prawem bank może zająć nasze oszczędności z konta bez naszej zgody. A osoby które mają w nich kredyty powinny zostać anulowane. Skoro oni mogą to my konsumenci też powinniśmy tak zrobić i nie spłacać kredytow.

analityk
analityk
4 lat temu
Reply to  Gosia

To nierozsądne trzymać w jednym banku ponad 400 tyś złotych, bo rozumiem Gosiu że straciłaś pieniądze ponad to co jest zagwarantowane przez fundusz gwarancyjny. Współczuję.

analityk
analityk
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

Nowy Bank BFG przejął PSB . Zmienił się właściciel ale nie zobowiązania. Jeżeli masz kredyt w koncie to zadbaj żeby co miesiąc były środki na jego spłatę.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x