Orzech promocje

Koncert noworoczny inaugurujący Rok Jubileuszowy ZPiT ,,Rochy”

19 stycznia 2020 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbył się koncert noworoczny inaugurujący obchody 30-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca ,,Rochy”.  

Jubilaci zaprezentowali swoją twórczość, ale na scenie pojawiły się również inne zespoły prowadzone przez absolwentów ZPiT ,,Rochy”. Wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Pułanie, Zespół Pieśni i Tańca Wiercany oraz Zespół Regionalny Wielopolanie. Zgromadzona widownia była zachwycona występami. Odbyło się również wspólne kolędowanie z publicznością.  

Zespół Pieśni i Tańca ,,Rochy” zrzesza dzieci, młodzież i seniorów z terenu powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Zespół ma na swoim koncie udział w wielu koncertach, festiwalach oraz nagraniach radiowych i telewizyjnych. W 2000 roku powstało Stowarzyszenie Folklorystyczne „Rochy”, które włączyło się w organizację imprez folklorystycznych w Sędziszowie Młp. takich jak: Jarmark Folklorystyczny, Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne i Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. ZPiT „Rochy” w 2008 roku otrzymał tytuł ,,Zasłużony dla powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego”, w 2010 nagrodę Zarządu Województwa podkarpackiego „Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury”, a w 2016 tytuł „Zasłużony dla Ziemi Sędziszowskiej”. 

Źródło zdjęć : Telewizja Sędziszów Małopolski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x