Orzech promocje

W Gminie Iwierzyce posmakowali tradycji

W minioną niedzielę 31 lipca 2022 w GOK Iwierzyce z siedzibą w Wiercanach miał miejsce XII Konkurs „Smak Tradycji – Kulinarne Dziedzictwo Gminy Iwierzyce”.

Kilka słów o konkursie

W tym konkursie uczestniczyło 7 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy: z Bystrzycy, Nockowej, Olimpowa, Iwierzyc, Wiercan, Sielca i Sielca Podlasku, a także Klub Senior + z Wiśniowej i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Nockowa. Konkurs zgodnie z długoletnią tradycją odbywał się w dwóch kategoriach – na najlepszą potrawę oraz na najlepszą nalewkę w Gminie Iwierzyce, a oceniało to 5-osobowe jury w następującym składzie:

  • Pani Anna Wyżkiewicz – Z-ca kierownika biura powiatowego ARiMR w Ropczycach,
  • Pani Barbara Czaja – PODR w Ropczycach,
  • Pani Barbara Jacek – Prezes Stowarzyszenia Kultury Tradycji i Nowoczesności Wielu Pokoleń w Zgłobniu,
  • Pan Ryszard Filipek – Wójt Gminy Iwierzyce,
  • Przewodniczący – Pan Wiesław Lada – Dyrektor biura Podkarpackiej Izby Rolniczej w Rzeszowie.
Kto wygrał?

Choć Jury miało niełatwe zadanie, to regulaminowo należało wyłonić zwycięzców. Jak zgodnie zaznaczyła komisja: wszyscy wygrali, ponieważ było pysznie, smacznie, pięknie i regionalnie.

Zwycięzcy konkursu w kategorii – Najlepsza potrawa w Gminie Iwierzyce:

  • III miejsce – KGW Sielec Podlasek za „kosmate kluski z cebulką”
  • II miejsce – KGW Nockowa za „zupę szczawiową z jajkiem”
  • I miejsce – KGW Olimpów za potrawę „rzodki zimioki”

Najlepszą nalewką w Gminie Iwierzyce została „nalewka z agrestu” starannie przyrządzona przez Klub Senior + z Wiśniowej. Część artystyczną uświetnił wernisaż prac malarskich wykonanych przez członków tego właśnie klubu, nad którym to czuwała Pani Maria Grodecka.

Na scenie zaprezentowały się Mażoretki Anturja, działające przy Szkole Podstawowej w Skrzyszowie, które popisały się zdolnościami taneczno-akrobatycznymi. Przypominamy, że będą one wkrótce reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Opolu.

To nie wszystko!

Tuż po oznajmieniu zebranym wyników konkursu i zakończonej części artystycznej nastąpiło to, na co wszyscy czekali. Można było skosztować pysznych potraw i nalewek. „Wyczyszczenie stołów” nie trwało długo – przecież inaczej być nie mogło! Całość zwieńczyła wspaniała zabawa taneczna z muzyką zespołu Ancora.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x