Orzech promocje

Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony w lesie w Ostrowie

Spacerując po lesie, można znaleźć nie tylko ciekawe okazy roślin i gatunki zwierząt. Podczas wycieczek można także trafić na znaleziska, które mogą okazać się niebezpieczne. W kompleksie leśnym w Ostrowie został znaleziony granat moździerzowy z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli teren, a o znalezisku poinformowali saperów.

Wczoraj, dzielnicowy z ropczyckiej komendy, został poinformowany przez mężczyznę, który spacerując po lesie w Ostrowie, znalazł niewybuch. Funkcjonariusze pojechali we wskazane przez zgłaszającego miejsce. Potwierdzili, że znaleziony przedmiot to niewybuch. Pocisk znajdował się na powierzchni ziemi. Na miejsce zostali wysłani policjanci specjalizujący się w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy stwierdzili, że jest to granat moździerzowy i przedmiot pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. 

Policjanci powiadomili o pocisku saperów z jednostki wojskowej, a groźne znalezisko zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Przypominamy!
W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów, gdyż jakiekolwiek manipulowanie przy pociskach grozi ich detonacją. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy, by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x