Daniel Obajtek

PILNE! Zablokowane są bankomaty, nie funkcjonują karty debetowe – Bank PBS czasowo zawieszony!

Bank PBS czasowo zawieszony. Trwa przymusowa restrukturyzacja. Zablokowane są bankomaty, nie funkcjonują karty debetowe. Placówki wstrzymały przyjmowanie klientów.

Klienci Banku PBS mają utrudnienia. Jak informuje nas jeden z czytelników:

„Będąc na zakupach chciałam zapłacić za nie kartą – niestety nie mogłam. Gotówki nie posiadałam, więc z zakupów musiałam zrezygnować. Po przyjściu do jednej z placówki banku, pracownik poinformował mnie, że bank jest nieczynny. W bankomacie gotówki wybrać nie można.”

Jak informuje bank: obsługa klientów jest czasowo zawieszona w związku z procesem przeniesienia do Banku Nowego BFG S.A. (instytucji pomostowej) kredytów i depozytów klientów PBS.

Wznowienie obsługi klientów, tj. otwarcie oddziałów oraz przywrócenie dostępu do bankowości internetowej i mobilnej, jest planowane na wtorek 21 stycznia 2020 r.

PBS Bank wydał w sprawie komunikat, który możesz przeczytać TUTAJ.

Najważniejsze treści komunikatu:

Przymusowa restrukturyzacja Banku odbywa się z użyciem banku pomostowego – Banku Nowego BFG S.A., instytucji o kapitale 100 mln zł. W weekend zostanie do niej przeniesiona wydzielona część PBS, obejmująca m.in. wszystkie depozyty klientów detalicznych, mikrofirm i MŚP, co zapewnia ich bezpieczeństwo

Skutki decyzji dla klientów

Klienci detaliczni (indywidualni), w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także mikrofirmy, oraz MŚP, zachowują swoje środki w całości. Wyjątkiem od tej zasady są nieskapitalizowane, czyli naliczone ale jeszcze niezaksięgowane na koncie odsetki od kwot przekraczających limit gwarancji BFG. Do nowej instytucji przenoszone są także kredyty.

Obsługa klientów PBS, ze względu na techniczne wymogi związane z przeniesieniem działalności do Banku Nowego BFG S.A., zostaje czasowo zawieszona. Oznacza to przerwę techniczną w serwisach bankowości internetowej i mobilnej, oraz w oddziałach banku. Nie będą też działać karty i bankomaty PBS. Wznowienie obsługi klientów planowane jest na wtorek 21 stycznia 2020 r.

Od wtorku klienci banku będą obsługiwani tak jak do tej pory. Klienci będą mieli dostęp do swoich oszczędności przez wszystkie kanały: bankowość internetową i aplikację mobilną, a oddziały banku będą czynne w normalnych godzinach pracy. Klienci będą mogli korzystać z kart i bankomatów banku. W nowej instytucji Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje oszczędności klientów banku na niezmienionych zasadach, tj. do równowartości 100 tys. euro, w złotych.

Aktualizacja z dnia 20. stycznia 2020r.:

Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego w dniu dzisiejszym wziął udział w spotkaniu w Sanoku z przedstawicielami Banku Funduszy Gwarantowanych, Komisji Nadzoru Finansowego i Pani Wojewody.

Witold Darłak informuje, że uzyskał następującą informację:

W związku z restrukturyzacją a tak naprawdę z postawieniem tego banku w stan upadłości pragnę przekazać następujące informacje; WSZYSTKIE PIENIĄDZE NA KONTACH PRYWATNYCH DO KWOTY 420 000 ZŁ. SĄ ZABEZPIECZONE-NIE ZOSTANĄ UTRACONE.

Nauka Jazdy Robert Koza
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x