Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Prosto z Bostonu do Sędziszowa Młp. aby prowadzić warsztaty z pisania ikon.

Zazwyczaj powstaje na desce, kawałku drewna, a przedstawia Chrystusa, Maryję i świętych, rzadziej konkretne sceny biblijne. I nie jest zwykłym obrazem religijnym. Bo pisanie ikony jest czynnością sakralną.

Do Gminy Sędziszów Młp. przyleciał prosto z Bostonu mistrz pisania ikon Ks. Anthony Gunin, który tworzy dzieła od 25 lat. Ksiądz poprowadził dwa 7-dniowe warsztaty z pisania (malowania) ikon.

Pierwszy kurs odbył się w Czarnej Sędziszowskiej w Domu Rekolekcyjnym Kana, gdzie poprowadził instrukcję ikonograficzną dla grupy 7 osób. Drugi zaś odbył się w Klasztorze Kapucynów w Sędziszowie Młp., a grupa liczyła 13 osób.

Ks. Anthony Gunin zapewnił uczestnikom osobistą instrukcję ikonograficzną, która malowana była przy jego boku. W trakcie warsztatów on sam namalował tę samą ikonę jako przykład dla uczestników kursu.

Na warsztaty do Sędziszowa Młp. przybyli ochotnicy z całego kraju: Warszawy, Częstochowy, Kielc, Łodzi, Rzeszowa, Bielsko-Białej. Z naszego regionu dwie osoby z Zagorzyc wzięły udział w kursie. Była także jedna osoba z Ukrainy.

Tego typu warsztaty w gminie Sędziszów Młp. przeprowadzane są od 4 lat. Jak informuje organizatorka – p. Dorota Żak, w poprzednich edycjach gościli uczestników z Egiptu, Argentyny czy Szwecji.

Ks. Anthony Gunin w dniu dzisiejszym 04. lutego poleciał do Warszawy prowadzić kolejne warsztaty.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x