Orzech promocje

Nadzwyczajne środki ostrożności w PRZYCHODNIACH

W związku z postępowaniem związanym z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, w służbie zdrowia w naszym powiecie zostały wprowadzone w życie nadzwyczajne środki ostrożności. Nowe procedury zostały wprowadzone m.in. w ZOZ i POZ w Ropczycach, w NZOZ Piomar w Ropczycach i Wielopolu Skrz. oraz w Centrum Medycznym MEDYK w Łączkach Kucharskich i Sędziszowie Młp.  

Przede wszystkim pacjenci powinni ograniczyć wizyty w przychodniach, jedynie do tych niezbędnych. Dla bezpieczeństwa pacjentów i personelu wprowadzono poniższe zalecenia:  

– rejestracja pacjentów tylko telefoniczna
– pacjentom będą udzielane teleporady w godzinach pracy danego lekarza 
– w sytuacji, kiedy jest to niezbędne, pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza 
nie należy przychodzić po recepty – zgłaszamy potrzeby telefonicznie. Zostanie przekazany 4-cyfrowy kod do recept, który należy podać w aptece wraz z numerem PESEL 
– potrzebę wypisania skierowania zgłaszamy także telefonicznie. 

,,Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w konkretnej poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym. Powinni z nich w szczególności korzystać m.in. pacjenci poradni onkologicznej, kardiologicznej czy neurologicznej, już pozostający pod stałą opieką specjalistów i wymagający okresowej kontroli.“ – taką informację przekazuje ZOZ w Ropczycach. 

Dzięki telewizycie można ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x