Orech promocje

PILNE! TO POMYŁKA – Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKIM

Aktualizacja, godz. 19:04

Otrzymaliśmy sprostowanie od rzecznika prasowego wojewody podkarpackiego, jego treść:

Szanowni Państwo,

muszę sprostować informację –  pacjent podany w ostatnim moim komunikacie – jako zamieszkały w powiecie ropczycko-sędziszowskim po ponownej weryfikacji przez służby sanepidu okazał się być z powiatu przemyskiego. Proszę o sprostowanie tego w Państwa materiałach.

Aktualizacja godz. 18:50

Otrzymaliśmy telefoniczną informację od rzecznika wojewody, że wystąpił błąd w weryfikacji miejscowości, osoba zakażona jest z powiatu przemyskiego. Tym samym POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia KORONAWIRUSEM!

Aktualizacja godz. 18:20
KOMUNIKAT

Szanowni Państwo informujemy, że o godz. 14:48 otrzymaliśmy komunikat rzecznika prasowego wojewody podkarpackiego o treści:

Szanowni Państwo,

badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim (razem mamy teraz 80). To starszy mężczyzna z powiatu przemyskiego (ścisła kwarantanna), mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego (hospitalizowany), mężczyzna w sile wieku z powiatu niżańskiego (hospitalizowany) oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu  ropczycko-sędziszowskiego (hospitalizowany).

Na podstawie powyższego komunikatu poinformowaliśmy Państwa o osobie zakażonej Z POWIATU ROPCZYCKO – SĘDZISZOWSKIEGO – informacja ta pochodzi ze ŹRÓDŁA OFICJALNEGO.

Nie tworzymy FAKE NEWSów!

Teraz na oficjalnym facebooku wicesatrosty Bernadety Frysztak jest komunikat o treści:

⚠️KOMUNIKAT⚠️Informacja o tym, że mamy pierwszą osobę, u której stwierdzono wirus 🦠Covid-1️⃣9️⃣ jest nieścisła. 🌡Pacjent pochodzi bowiem z powiatu przemyskiego. A zatem w powiecie ropczycko-sędziszowskim nie ma osób zarażonych. Wszystkim 👨‍👩‍👧‍👦Mieszkańcom życzę 💝zdrowia i jak najwięcej dobrych💌 informacji.

a także nagranie filmowe starosty Witolda Darłaka: TUTAJ

Z treści przekazu władz naszego powiatu wynika, że nastąpiła pomyłka w skojarzeniu miejscowości – informuje Starosta. i na ten momen nie ma osoby zakażonej w powiecie ropczycko – sędziszowskim.

Jeśli jest to pomyłka to zapewne zostaniemy jeszcze o tym poinformowani – oficjalnie przez rzecznika wojewody (na razie brak takiej informacji).


Dziś o godz. 14:50 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testu.

Wśród nich 1 osoba jest z powiatu ropczycko-sędziszowskiego – to mężczyzna w sile wieku, który jest hospitalizowany!

Jeden komentarz na temat “PILNE! TO POMYŁKA – Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKIM

  • 30 marca 2020 o 19:34
    Permalink

    Gratuluję Pani wojewodzie znajomości topografii województwa, którym się „opiekuje”

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.