CERTUS rozliczymy twój PIT

UWAGA NA #FAKENEWS!

W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw – #FakeNews!

Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację, o czym informowaliśmy wcześniej.

Obecnie dostrzegamy kolejne „haniebne zachowania” – głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołujące wprost do paniki – są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie.

Przypominamy, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz Państwa.

Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej!

Apelujemy o rozwagę, rozsadek, odpowiedzialność i unikanie paniki!

Materiał prasowy: Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji
insp. Mariusz Ciarka

Poniżej przykładowe #FakeNews-y

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Permalikn222
Permalikn222
3 lat temu

Co za zachwyt nad władzą w komentarzu poniżej xD Ale kompetenini i wiarygodni! Przedstawiciele rządu podejmują słuszne decyzje dla naszego dobra! Zaangażowanie rządu na 100%! Jakbym słyszał zachwyt komunisty nad wspaniałością swojej partii, Korea północna prosi o jakiś kontakt do użytkownika “Ladies”.

Micia
Micia
3 lat temu
Reply to  Permalikn222

To ty piszesz jak prawdziwy przewrotny komuch. Typowa enkawudowskazakłamana gadka. Nazywasz Polaków komuchami,a sam się wywodzisz pewno z tej czerwonej bandyckiej, faszystowskiej swołoczy. Tatuś,pewno zasłużony czekista, który przyjechał do naszych Ropczyc na waszym ruskim czołgu? Spadajcie do siebie, faszystowskie, enkawudowskie pomioty.
Wszystkie te fakenewsy to wasza robota, dobrze to wiemy. Polak zawsze będzie mądrzejszy od was swołoczy.

Ladis
Ladis
3 lat temu

Słuszna racja. Jest tyle komunikatów podawanych przez Minister Zdrowia(osoba bardzo wiarygodna-kompetentną) a także Pana premiera Morawiecki ego, który jest ta sprawa osobiście zainteresowany i informuje o sytacji i zamierzenia i decyzjach jakie rząd komitet podjol zamierza podjąć. Po co to słuchać balamutow wichrzycieli. Oprucz tego są przedstawiciele rządu którzy nas informują i podejmują słuszne decyzję dla naszego dobra. Zaangażowanie rządu Ministra Zdrowia jest na 100. Dziękuję.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x