Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Dwoje mieszkańców powiatu ZLEKCEWAŻYŁO kwarantanne. Teraz zapłacą grzywnę

Ropczyccy policjanci od kilku tygodni zaangażowani są w pomoc w zwalczaniu pandemii koronawirusa. Bardzo istotne jest, aby mieszkańcy powiatu przestrzegali zasad dotyczących przemieszczania się, grupowania, czy też przebywania w kwarantannie. Dlatego funkcjonariusze codziennie sprawdzają przestrzeganie tych przepisów. Większość mieszkańców realizuje nałożone na nich obowiązki, jednak zdarzają się osoby, które lekceważąco podchodzą do prawa. Tak postąpiło dwoje mieszkańców powiatu, którzy opuścili miejsce kwarantanny. Teraz muszą liczyć się z konsekwencjami.

Od kilkunastu dni obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące m.in przemieszczania się, grupowania, przebywania w kwarantannie, czy też liczby osób mogących jednocześnie robić zakupy w punktach handlowych. Aby każdy mógł czuć się bezpiecznie, policjanci czuwają nad przestrzeganiem przepisów związanych z pandemią koronawirusa. Funkcjonariusze codziennie sprawdzają, czy przemieszczanie się związane jest z ważnymi potrzebami życiowymi np. podróż do pracy, wizyta u lekarza, czy też wynika z innych, niekiedy mało ważnych powodów.

Policjanci sprawdzają również miejsca, gdzie może grupować się młodzież, a także, do których wejście jest zabronione – np. parki i skwery. Wspólnie z innymi służbami mundurowymi nadzorują także osoby przebywające na kwarantannie.

Większość mieszkańców powiatu podchodzi do wydawanych poleceń z należytą powagą, jednak zdarzają się przypadki naruszeń przepisów. Takie osoby muszą liczyć się z wysokimi karami finansowymi oraz konsekwencjami prawnymi. W minionym tygodniu, pomimo ciągłych apeli służb, dwoje mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego nie zastosowało się do warunków kwarantanny. Jak się okazało jeden z mężczyzn, który miał przebywać na kwarantanne, wyjechał za granice, natomiast drugi opuścił mieszkanie, o czym poinformowali funkcjonariuszy świadkowie. W tej sprawie czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach. Osoby łamiące obecne zakazy muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi oraz finansowymi, grzywna może wynieść nawet 30 tys. zł.

Aby uświadomić lokalnej społeczności, jak niebezpieczne może być lekceważenie przepisów dotyczących zagrożenia koronawirusem, funkcjonariusze informują mieszkańców o wprowadzonych zasadach i zaleceniach. Na terenie miast i wsi z policyjnych radiowozów puszczane są apele o konieczności pozostania w domach oraz przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych i mundurowych. W tym zakresie policjanci współpracują również z Urzędem Miasta w Sędziszowie Małopolskim, który nadaje komunikaty informacyjne, wykorzystując nagłośnienie zainstalowane na terenie miasta.

Prosimy o przestrzeganie wszystkich przepisów, które w trosce o zdrowie mieszkańców naszego powiatu będziemy stanowczo egzekwować. Od jakiegoś czasu funkcjonuje aplikacja “Kwarantanna domowa” – więcej informacji o aplikacji znajdziesz tutaj

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
3 lat temu

A którzy to ? Policja wie ale ja nie mogę tak ? Więc jak ja mam się bronić przed takimi debilami ? Władze mnie uratują tak?

Lukas
Lukas
3 lat temu

Sobota godz. 14 , na plantach obok sędziszowskiego Ratusza wygrzewają się
na słoneczku żule. Gdzie Policja ??! Rozumiem , że im wolno więcej?

pawel;
3 lat temu
Reply to  Lukas

kolego policja w ropczycko sędziszowskim maja swoje układy… te zulki są jak Google widza więcej niż myślisz i to jest jeden z tych powodów dlaczego zalegają na ławkach. tag zwane sprzedawczyki !!!! nie biorą ich bo nie maja z nich kasy!!!!! mam dobry przykład obok siebie. goście 2 razy do roku oglądają słonce w kratkę a jak wyjdą to woza się samochodami (oczywiście po spożyciu %) pomimo braku prawa do jazdy i jakoś nikt ich nie widzi i nie chce zrobić z tym porządku… a co najlepsze to jeżdżą do nich na wywiady co i kto robi nie tak…… żenada…. gdzie jest sprawiedliwość ???

3
0
Would love your thoughts, please comment.x