Orech promocje

I ty możesz pomóc! Pokaż serce – oddaj krew!

Krew jest najcenniejszym darem, który możesz ofiarować drugiej osobie. Jest wykorzystywana do przeprowadzenia różnych zabiegów, operacji a przede wszystkim do ratowania życia.

Dlatego oddawanie krwi jest tak ważne. Zwłaszcza teraz w czasie pandemii koronawirusa, gdy zrobił się ogromny deficyt w bankach krwi.

W naszym regionie co jakiś czas organizowane są akcje krwiodawstwa. Kilka dni temu właśnie w Wielopolu Skrzyńskim podczas takiej akcji udało się zebrać ponad 14 litrów krwi.

Na tym nie koniec. W Gminie Ostrów będzie można oddać krew już 5 września w Ociece, a dokładnie na placu przy Klubie Sportowym Victoria Ocieka o godzinie 9.00.

Po raz pierwszy akcję krwiodastwa organizuje też OSP Ropczyce-Chechły. Zapraszają oni wszystkich chętnych 3 października na parking przy OSP Ropczyce-Chechły w godzinach od 9.00 do 12.00. Również przyłączamy się do tego apelu.

Jeśli możesz oddaj krew. Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku 18-65 lat. Akcje krwiodastwa w naszym regionie przeprowadza Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodastwa w Rzeszowie.

Poniżej linki do najbliższych wydarzeń:

Ocieka https://www.facebook.com/events/243999266691343/ Ropczyce Chechły https://www.facebook.com/events/1195760674102990/

źródło FB KS Victoria Ocieka
źródło FB OSP Ropczyce Chechły
Klub HDK PCK “Solidarne Serce” przy Urzędzie Gminy w Wielopolu Skrzyńskim

Jeden komentarz na temat “I ty możesz pomóc! Pokaż serce – oddaj krew!

  • 11 sierpnia 2020 o 11:48
    Permalink

    wszystko pięknie i jedna osoba w maseczce brawo

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *