Orzech promocje

Trzej kierowcy stracili prawo jazdy. Powód? Prędkość..

W środę 5. sierpnia brawurowa jazda zakończyła się zatrzymaniem praw jazdy, trzem mieszkańcom powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Mężczyźni w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista jechał z prędkością 119 km/h.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli przed godz. 12, na ul. Witosa w Ropczycach. 44-latek kierujący seatem jechał z prędkością 102 km/h, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h.

Kolejny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej, na tej samej ulicy, niecałą godzinę później. Tym razem 44-letni kierujący volvo poruszał się z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Rekordzistą okazał się 23-letni kierujący bmw. W miejscowości Nawsie, po godz. 20 jechał z prędkością 119 km/h przekraczając dozwoloną prędkość aż o 69 km/h.

Wszystkim kierującym prawo jazdy zostało zatrzymane na okres trzech miesięcy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków drogowych a skutki wielu takich zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
3 lat temu

Czy nie powinno się podnieść tych dozwolonych prędkości skoro mało kto ich przestrzega. Były one ustalane w czasach małych i dużych fiatow, syren ewentualnie polonezow, które wiadomo jak jeździły i jak hamowały. Ja lepiej się koncentruje gdy jadę te 80, bo jak jadę w takim sznurku 50 to zaczynam się rozglądać i myśleć o pierdołach i nieraz niewiele brakło abym w kogoś wiechał

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

Brawo ten sam debil w Seacie mało we mnie nie wpadł koło Orlenu. Brawa dla Policji tak trzymać

2
0
Would love your thoughts, please comment.x