Daniel Obajtek

DWÓCH 19-LATKÓW USŁYSZAŁO ZARZUTY KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM

Za kradzież z włamaniem, odpowie dwóch 19-letnich mieszkańców gminy Wielopole Skrzyńskie. Mundurowi jednego z nich zatrzymali na gorącym uczynku, tuż po dokonaniu włamania do domu, drugiego kilka godzin później. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

W środę 13 kwietnia, po godz. 22, policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Brzezin, że na jej posesji znajduje się dwóch obcych mężczyzn. Właścicielkę, która przebywała poza domem, o tym fakcie powiadomił jej znajomy.

Dzielnicowi ropczyckiej komendy pojechali na miejsce i zauważyli rozbitą w oknie szybę. W trakcie wykonywanych czynności, policjanci zauważyli wybiegających z budynku dwóch mężczyzn. Jeden z nich został zatrzymany zaraz po zdarzeniu, drugi chwilę później. Jak się okazało, sprawcy to mieszkańcy gminy Wielopole Skrzyńskie, w wieku 19 lat.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że obaj mają na swoim koncie także inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x