Daniel Obajtek

Będzie remont budynku LO w Ropczycach

W dniu 20 lutego br. Zarząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego podpisał umowę z firmą na realizację zadania “Prace remontowo-konserwatorskie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach”.

Budynek, będący dawnym Gimnazjum i Seminarium Nauczycielskim, wpisany jest do wykazu gminnej ewidencji zabytków pod numerem 72, co podkreśla jego historyczne znaczenie dla lokalnej społeczności. Całkowity koszt realizacji projektu wyniesie 872 054,60 zł. Z Programu Inwestycji Strategicznych – Programu Odbudowy Zabytków inwestycja otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 854 613,50 zł.

Zakres prac remontowych obejmuje szereg działań mających na celu przywrócenie pierwotnego blasku i funkcjonalności historycznemu budynkowi. Demontaż starych okien i drzwi, oraz wykonanie i montaż nowych, które będą wykonane w stylu odpowiadającym oryginalnemu wzorowi, stanowią istotną część prac. Ponadto, w ramach projektu przewidziano odtworzenie drzwi drewnianych wewnętrznych wraz z ościeżnicą drewnianą oraz remont zewnętrznych podokienników i ościeży okiennych.

Zakończenie realizacji zadania zaplanowano na 20 września 2024 roku. Po zakończeniu prac, budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki odzyska swój historyczny blask, stając się zarazem nowoczesną przestrzenią edukacyjną, która będzie nadal pełniła istotną rolę w życiu społeczności lokalnej.

zdjęcia Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 miesięcy temu

Na stronie starostwa czytamy, że będą to okna skrzynkowe! Czyli takie jak są. Czy nie można było zrobić czegoś, żeby poprawić efektywność energetyczną tego budynku? Powszechnie wiadomo, że okna tego typu są najgorsze i ucieka przez nie mnóstwo ciepła.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x