Orzech promocje

Jubileusz zespołu tanecznego w Ostrowie

20 lat temu założono Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos”, działający obecnie przy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Ostrów. Od początku zespół prowadzi Jadwiga Łomnicka.
KIlka zdań o zespole

Zespół i Pieśni Tańca „Wrzos” powstał we wrześniu 2003 roku z inicjatywy Przemysława Łagowskiego, ówczesnego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Do udziału w zajęciach zespołu zostały zaproszone dzieci z terenu gminy Ostrów. Po wielu przeprowadzonych rozmowach i spotkaniach z młodzieżą, które odbywały się we wszystkich szkołach naszej gminy do pierwszego zespołu zgłosiło się aż 30 osób. Warto również wspomnieć, iż równolegle z opiekowaniem się zespołem prowadziłam także zajęcia taneczne w szkołach podstawowych, które były jednocześnie zapleczem dla przyszłego zespołu. Warto podkreślić, że dużą rolę w funkcjonowaniu zespołu odegrali na pewno rodzice, którzy zachęcali swoje dzieci do poznawania naszej kultury ludowej. Oprócz oczywiście zajęć tanecznych i występów były organizowane również dyskoteki, ogniska czy wycieczki, które jednoczyły uczestników zespołu. – Jadwiga Łomnicka.

Dużym sukcesem było zdobycie I nagrody w kategorii zespołów tanecznych na „XII Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze”. Ale otrzymaliśmy również inne ważne nagrody jak np. II miejsce na Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów”. Dzieci i młodzież dzięki uczestnictwu w zajęciach tanecznych mogły również liczyć na dłuższe wyjazdy nawet poza granice Polski. -_J. Łomnicka

W 2018 roku zawieszono działalność zespołu. Wrzos został reaktywowany w 2022 roku z inicjatywy Wójta Gminy Ostrów – Grzegorza Ożóg oraz obecnego dyrektora CKiB Gminy Ostrów – Waldemara Więcha.W tym roku zespół składa się z dzieci z Kamionki, Kozodrzy, Ostrowa, Ocieki, Woli Ocieckiej i Zdżar występował już kilkanaście razy, a to jeszcze nie wszystko, bo są w planach kolejne.

cytaty ze strony Gminy Odstrów

zdjęcia Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x