Daniel Obajtek

W TERENIE ZABUDOWANYM PĘDZIŁ Z PRĘDKOŚCIĄ 115 KM/H

Pomimo policyjnych apeli i informacji o skutkach zdarzeń drogowych, spowodowanych przez kierujących poruszających się z nadmierną prędkością, wciąż są tacy, którzy jeżdżą zdecydowanie szybciej, niż zezwalają na to przepisy. Wczoraj kierujący skodą pędził w terenie zabudowanym z prędkością 115 km/h.

O 65 km/h więcej, niż dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym, poruszał się kierujący skodą, 32-letni mieszkaniec Kielc. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj o godz. 9.40, w miejscowości Wielopole Skrzyńskie. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenia otrzymał także mandat i punkty karne.  

Pamiętajmy, by nie lekceważyć ograniczeń prędkości, gdyż nadmierna prędkość stanowi jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, które niejednokrotnie są tragiczne w skutkach. Takie zachowania są szczególnie niebezpieczne w terenie zabudowanym, dlatego też funkcjonariusze w tych miejscach regularnie kontrolują prędkość kierowców.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x