Orzech promocje

Podatki w Gminie Sędziszów Młp. znowu w górę!

Początek nowego 2021 roku oznacza wiele zmian. Między innymi mieszkańcy gminy Sędziszów Młp. zmierzą się z wyższym podatkiem od nieruchomości i od środków transportowych. Ostatnio podnoszony był podatek w ubiegłym roku, co skutkowało kilkuprocentowym wzrostem opłat w roku 2020, – wcześniejsza przerwa bez podnoszenia podatku trwała 5 lat.
Podatki znowu w górę w 2021

Na wczorajszej sesji Radni Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp. podjęli uchwałę o podniesieniu podatków od nieruchomości w przyszłym 2021 roku. Za podniesieniem stawki podatku od nieruchomości w 2021r. głosowało 18 radnych, przeciw był tylko radny Edward Kuc, natomiast dwie osoby były nieobecne.

Tablica Firm
Stawki podatku od nieruchomości na rok 2021 w gminie Sędziszów Młp. wzrastają o kilka procent i będą wynosić:

Podatek od gruntów:

  • 0,85 zł/m2 powierzchni związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (wzrost o 3 gr w stosunku do 2020 r.);
  • 4,99 zł/ha powierzchni pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznych (wzrost o 0,19 gr)
  • 0,25 zł/m2 powierzchni od gruntów pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego (wzrost o 2 gr);
  • 0,25 zł/m2 powierzchni niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji (wzrost o 2 gr.)

Podatek od budynków lub ich części:

  • 0,63 zł/m2 powierzchni użytkowej – od budynków mieszkalnych lub ich części (wzrost o 3 gr);
  • 23,40 zł/m2 powierzchni użytkowej – od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (wzrost o 90 gr).
  • 11,62 zł/m2 powierzchni użytkowej – od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym (wzrost 0,44gr)
  • 4,95 zł/m2 powierzchni użytkowej – od budynków lub ich części związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych (wzrost o 0,20gr)
  • 4,32 zł/m2 powierzchni użytkowej – od pozostałych budynków w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego (wzrost o 16 gr.)
  • od budowli 2% ich wartości – bez zmian.

Radni podczas sesji podjęli także uchwałę o wzroście stawek podatku od środków transportowych i o obniżeniu średniej ceny skupu żyta na rok 2021 z kwoty: 58,55 za 1q na kwotę: 49 zł za 1 q

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Podatki w Gminie Sędziszów Młp. znowu w górę! […]

Antal
3 lat temu

Zbierają na 100 +dla świnki i 200 +dla krówki. 👍

Sędziszowianin
Sędziszowianin
3 lat temu

Socjalizm w natarciu!

obywatel
obywatel
3 lat temu

Cooo? To busy za złotówkę jednak nie jeżdżą na powietrze i trzeba do nich dokładać z budżetu (czyli z podatków)? To te wszystkie imprezy organizowane przez miasto nie są w pełni realizowane za darmo przez te wszystkie ekipy od muzyki, naświetlenia, oprawy, marketingu itp? Dopłaty do różnego rodzaju organizacji/klubów/stowarzyszeń też nie spadają z nieba? Ale jak to? Przecież władza mówiła inaczej! Nie rozumiem, czyli ja – obywatel – za tę całą szopkę zapłacę?!

były pisowiec BYŁY
były pisowiec BYŁY
3 lat temu
Reply to  obywatel

Auto dla burmistrza z kierowcą, petardy na sylwestra, Dino topy i inne, kasa na wyjazdy, do tego Starosta kolejne nowe auto Skoda Superb, a my na tych kasę wydajemy, zresztą wszystkich głosujących ZA z imienia i nazwiska pokazać

5
0
Would love your thoughts, please comment.x