Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

34-latek OKRADAŁ swojego byłego pracodawcę

34-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego odpowie za włamanie, kradzież i oszustwo. Mężczyzna włamywał się do samochodu byłego pracodawcy, zabierał kartę paliwową, na którą tankował olej napędowy i sprzedawał go po niższej cenie. W ten sposób ukradł blisko 2 tysiące litrów oleju napędowego.

W minioną niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do samochodu ciężarowego, zaparkowanego w Ropczycach. Zgłaszający poinformował, że z pojazdu została skradziona również tzw. karta paliwowa. Sprawca posłużył się nią i zatankował blisko 800 litrów oleju napędowego.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Wykonane przez nich czynności pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie osoby podejrzewanej o włamanie i kradzież. Okazał się nim były pracownik zgłaszającego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna regularnie okradał swojego byłego pracodawcę. Za każdym razem sposób jego działania był podobny. Włamywał się do pojazdu, zabierał kartę paliwową, tankował olej napędowy i ją zwracał.

W ten sposób, w przeciągu kilku tygodni skradł prawie 2 tysiące litrów paliwa, które następnie sprzedawał po okazyjnej cenie. Powstałe straty wyniosły prawie 40 tys. zł. – błąd pisarski.

34-letni mieszkaniec Ropczyc usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz oszustwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju i poręczeniem majątkowym.

Do sprawy zostali zatrzymani również czterej mieszkańcy powiatu ropczycko – sędziszowskiego, w wieku od 40 do 57 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty kupna kradzionego paliwa, dodatkowo jeden z nich odpowie także za oszustwa. Za przestępstwo paserstwa grozi im do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Ropczyce

11 komentarzy na temat “34-latek OKRADAŁ swojego byłego pracodawcę

 • 11 grudnia 2020 o 21:03
  Permalink

  Z doświadczenia wiem że Ci co najbardziej narzekają na zarobki i pracodawców to jak są w odwrotnej sytuacji to ( np . remont ,czy budowa ,mechanik samochodowy itp ) to by chcieli wszystko za grosze , nie wiedzą że oni też mają pracowników którym płacą?

  Odpowiedz
 • 11 grudnia 2020 o 11:03
  Permalink

  wychodzi ze litr oleju to 20zł , fajnie to paliwo takie nie za tanie

  Odpowiedz
  • 11 grudnia 2020 o 16:53
   Permalink

   Panią redaktor chyba Kostlikowa matematyki uczyła, może nie każdy wie kto to tak , ale wówczas to i litr paliwa może kosztować 20zl hehe. Niechaj Pani sprecyzuje swoje informacje.

   Odpowiedz
   • 11 grudnia 2020 o 23:27
    Permalink

    Bo ono tankowanie było na Orlenie. Dlatego Takie Drogie 😆

    Odpowiedz
 • 11 grudnia 2020 o 10:45
  Permalink

  Janusz okradał pracownika, teraz pracownik okradał Janusza.

  Odpowiedz
  • 11 grudnia 2020 o 11:58
   Permalink

   Skąd takie stwierdzenie że pracownik okradał Janusza ? Jest napisane ze nie płacili mu? Wszystkich wsadzić do jednego worka a komus kto kradł, kto już nie pracował w firmie (były pracownik) najlepiej to koronę założyć. Zastanowić należy się kto pisze taki komentarz do którego się odnoszę. Kogoś może zabolał ten artykuł, bo robi podobnie. Proszę zamówić ogrodnika, zapłacić mu, a on ukradnie kosiarkę, Pan/pani okradł go z czasu. Pracownik okradał Janusza a Janusz okradł pracownika.

   Odpowiedz
   • 11 grudnia 2020 o 23:25
    Permalink

    Każdy Janusz okrada pracownika w mniejszym lub większym stopniu. A to zlecając mu prace których według umowy nie powinien podejmować. Albo nie normując godzin pracy. Albo dając mu do pracy rozklekotane auta, rozwalone narzędzia okradając go tym samym z poczucia bezpieczeństwa swojego zdrowia i życia. Albo nie dając mu obowiązkowego dodatku za pracę w weekendy lub noce. Albo spóźniając się z wypłatą, albo w ogóle nie zapewniając mu umowy o pracę, bo tak taniej XD

    Był taki dowcip, Przyjeżdża szef nowiutkim mercedesem do pracy, podbiega pracownik i mówi:
    -Ale sobie szef auto sprawił!
    Na co szef odpowiada:
    -No słuchaj, jak będziesz sumiennie pracował, przykładał się i będziesz wzorowym pracownikiem to może kiedyś…kupię sobie jeszcze lepsze!

    Odpowiedz
  • 11 grudnia 2020 o 14:00
   Permalink

   Nawet się takich komentarzy nie chce komentować

   Odpowiedz
   • 11 grudnia 2020 o 19:58
    Permalink

    2 tys po 4.2 to 40000!? Drogie to paliwo w Polsce!

    Odpowiedz
    • 12 grudnia 2020 o 08:08
     Permalink

     Zanim zaczniecie sie co niektorzy madrzyc, to czytajcie dokladnie i do konca… “Źródło: KPP Ropczyce” – to raczej tam dopytywalbym sie kto uczyl autora tekstu matematyki…😂 Tutaj to raczej “kopiuj, wklej”, co nie znaczy ze taki “szczegol” moglby byc wychwycony przez Pania redaktor😉 Tyle ze wtedy “bystrzaki” nie mieliby co komentowac😁

     Odpowiedz
     • 12 grudnia 2020 o 20:59
      Permalink

      Jeśli źródło podaje błędne informacje to zadaniem dobrego redaktora jest zweryfikowanie tych informacji przed napisaniem artykułu, a nie bezmyślnie powielanie głupot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *