Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Tak obchodziliśmy Dzień Niepodległości w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Każdy na swój sposób obchodzi Dzień Niepodległości. Wywieszamy flagi biało-czerwone, dominują głównie uroczystości oficjalne, składanie kwiatów czy msze święte. Nie brakuje takich, jak bieg niepodległości, czy koncerty patriotyczne. Przeczytajcie jak spędzamy ten dzień w regionie.

Wszystkie Gminy naszego powiatu rozpoczęły dzień 11 listopada 2019r. od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, przemarsz i złożeniu kwiatów pod pomnikami zasłużonych dla niepodległej Polski i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. Następnie odbyły się programy artystyczne:

  • w Ropczycach – program patriotyczny „Pamięć w nas” wykonany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Gnojnicy Dolnej.
  • w Sędziszowie Młp. – koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu
  • w Wielopolu Skrzyńskim – montaż słowno – muzyczny pt. „Pisk Orła Białego” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Męskiego Chóru Rolników im. Stanisława Świerada z Wielopola Skrzyńskiego.
  • w Olchowej – odbył się uroczysty apel z przekazaniem nowego sztandaru, poświęceniem figury św. Floriana, wręczeniem odznaczeń i ślubowaniem MDP.
  • w Kamionce – Apel Pamięci.

Źródło zdjęć: Gmina Ropczyce, Gmina Ostrów, Telewizja Sędziszów Małopolski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x