Orzech promocje

23-latka z powiatu ropczycko-sędziszowskiego podejrzana o oszustwo internetowe

Prokuratura  Rejonowa w Ropczycach nadzoruje dochodzenie wszczęte 14.01.2021r. przeciwko 23-letniej mieszkance powiatu ropczycko-sędziszowskiego, podejrzanej o dokonanie w dniu 11 stycznia 2021 roku w Sędziszowie Małopolskim oszustwa polegającego na zaoferowaniu do sprzedaży na portalu Facebook towaru w postaci mleka Bebiko za kwotę 150 zł i wprowadzeniu pokrzywdzonej w błąd co do zamiaru wywiązania się z transakcji a następnie doprowadzeniu pokrzywdzonej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 150 zł.

Zawiadomienie w przedmiotowej sprawie zostało złożone przez Bank Pocztowy Spółka Akcyjna i wskazano w nim, że podejrzana w dniu 7 stycznia 2021 roku otworzyła rachunek bankowy w placówce banku w Ropczycach. W dniu 12 stycznia 2021 roku do banku wpłynęła reklamacja od innej osoby fizycznej w której wskazano, że zachodzi podejrzenie oszustwa z wykorzystaniem rachunku bankowego założonego przez podejrzaną. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach w dniu 13 stycznia 2021 roku dokonała blokady rachunku bankowego podejrzanej na okres 3 miesięcy poprzez uniemożliwienie pobierania znajdujących się na nim środków finansowych.
W związku z podejrzeniem dopuszczenia się przez podejrzaną kolejnych oszustw, 23-latka, w dniu 21 lutego 2021 roku została zatrzymana przez Policję i przesłuchana.

Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa i złożyła wyjaśnienia w których wskazała swój sposób postępowania oraz ujawniła okoliczności kolejnych oszukańczych zabiegów podjętych przez nią względem innych pokrzywdzonych osób.

Postanowieniem z dnia 22 lutego 2021 roku wobec podejrzanej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji raz w tygodniu a także zakazu opuszczania kraju połączony z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy.

Za zarzucone podejrzanej przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agata
2 lat temu

Bardzo dobrze, że zostalo to oszustwo zgłoszone na policję i oszustka zatrzymana
Kwota może nieduża, ale w ten sposób pracuje wiele złodziei. Kilkanaście osób w miesiącu i uzbiera się niezła sumka. A oszukani często nie zgłaszają oszustwa na tak niewielka kwotę. Ja także zostałam oszukana na 100 zł przy zakupie online..Za takie oszustwa powinny być znacznie surowsze kary.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

Brawo, dzięki tak fantastycznej postawie może nadal czuć się bezpieczni w naszym powiecie. Medal to za mało

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Dobrze że zgasili to w zarodku, kto wie co by było po mleku, może nawet kefir.

Qwert
Qwert
3 lat temu

Oszustwo na mleko

Obajtek
Obajtek
3 lat temu

Gruba sprawa

5
0
Would love your thoughts, please comment.x