Orzech promocje

Kilka razy jeździł po alkoholu, spowodował kolizję – trafił do aresztu

Za kilkukrotne kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ropczycki sąd zastosował wobec 54-latka areszt na okres 3 miesięcy. Od początku roku, mężczyzna cztery razy był zatrzymywany przez funkcjonariuszy, za każdym razem był pijany i kierował samochodem. Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia – pisaliśmy o tym TUTAJ. Ponadto od ubiegłego roku posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

We wtorek po godz. 6 oficer dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Sędziszowie Małopolskim. Po przybyciu na miejsce kierująca renaultem oświadczyła policjantom, że w jej pojazd uderzył kierujący fordem, który następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta podała funkcjonariuszom rysopis mężczyzny. Policjanci mieli już wstępne podejrzenia kto mógł być sprawcą tej kolizji. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Podczas sprawdzania pobliskiego terenu, za jednym z budynków, funkcjonariusze zobaczyli mężczyznę, który odpowiadał podanemu rysopisowi. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna od czerwca ubiegłego roku posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

54-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prowadzone jest także postępowanie w związku z kolizją drogową, w której uczestniczył.

Mieszkaniec gminy Iwierzyce, od początku roku 3 razy był zatrzymywany przez policjantów. Za każdym razem był pijany i kierował samochodem. Pierwszy raz został zatrzymany gdy miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Do drugiego zatrzymania doszło pod koniec stycznia, tym razem 54-latek miał 4 promile alkoholu w organizmie. Kilka dni później, wsiadł za kierownicę mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymywali go na terenie miejscowości Sielec.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, sąd zastosował wobec mężczyzny areszt na 3 miesiące.  Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.

Źródło: KPP Ropczyce

Jeden komentarz na temat “Kilka razy jeździł po alkoholu, spowodował kolizję – trafił do aresztu

  • 25 lutego 2020 o 14:37
    Permalink

    Nie rozumiem, jak to jest możliwe, że tyle razy go łapało i co później puscili go? Przecież on jest niebezpieczny dla wszystkich i dla siebie osobiście też, a gdzie była rodzina, znajomi , współpracownicy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *