Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Trzech pijanych kierowców zatrzymanych w ciągu jednego dnia

W ciągu kilku godzin funkcjonariusze ropczyckiej komendy zatrzymali trzech pijanych kierowców. Dwóch z nich usiadło za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy kierujący poniosą odpowiedzialność przed sądem, grozi im nawet do 2 lat więzienia.

Wczoraj po godz. 11 dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Niedźwiada kierujący ciągnikiem rolniczym, może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze napotkali wskazany pojazd. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany, policjanci zatrzymali traktorzystę do kontroli. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu danych kierującego w policyjnym systemie, okazało się, że 70-letni mieszkaniec gminy Ropczyce, od kilku lat ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Wkrótce mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Niespełna trzy godziny później kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim. Przed godz. 14 policjanci poruszający się nieoznakowanym radiowozem w miejscowości Krzywa zauważyli kierującego renaultem, który miał duże trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Ich podejrzenia, że mężczyzna jest nietrzeźwy, potwierdziły się w czasie kontroli trzeźwości. Jak się okazało 44-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, poniesie także odpowiedzialność przed sądem.

Trzeci z kierowców został zatrzymany w miejscowości Pustków. Przed godz. 17. do oficera dyżurnego ropczyckiej jednostki zadzwonił świadek, który poinformował, że na jednej z ulic w Ropczycach zauważył kierującego fordem, który jedzie całą szerokością jezdni i prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Kierowca pojechał za mężczyzną i kiedy ten zatrzymał się w Pustkowie, na miejsce, podjechali mundurowi, którzy sprawdzi trzeźwość kierującego fordem. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 33-letniemu mieszkańcowi gminy Ropczyce zatrzymane zostało prawo jazdy. Jego sprawa trafi do sądu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

I brawo super. Teraz niech się zajmą również sprawdzeniem kościołów ale to raczej za dużo bo wiadomo …

1
0
Would love your thoughts, please comment.x