Orzech promocje

Odpowiedzą za włamanie do piwnicy

Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy włamali się do jednej z piwnic bloku mieszkalnego w Sędziszowie Małopolskim. 32 i 42-latek ukradli m.in. elektronarzędzia, zabawki oraz sprzęt warsztatowy o wartości 4500 złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Pod koniec września, dyżurny ropczyckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej z piwnic bloku mieszkalnego na Osiedlu Młodych w Sędziszowie Małopolskim. Policjanci będący na miejscu ustalili, że sprawcy uszkodzili skobel zabezpieczający drzwi do pomieszczenia i weszli do środka, skąd ukradli m.in. zabawki, sprzęt warsztatowy, a także elektronarzędzia. Powstałe straty wyceniono na ponad 4500 złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady pozostawione przez włamywaczy oraz przesłuchali świadków. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi 32 i 42-letni mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty, do których się przyznali. Wkrótce za popełnione czyny poniosą odpowiedzialność przed sądem. Większość skradzionych przedmiotów została odzyskana i zwrócona właścicielowi.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

źródło tekstu: KKPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x