Orzech promocje

Uroczyste jubileusze w OSP Kozodrza

W sobotę, 8 października 2022 r. W Kozodrzy miała miejsce ważna uroczystość. Obchodzono tam jubileusz 110-lecia OSP KSRG Kozodrza. Świętowano tam także 25-lecie nadania jednostce sztandaru i oddania do użytku Domu Ludowego w Kozodrzy, a także oficjalnego otwarcia nowo wybudowanego garażu.
Podniosły nastrój

Wydarzenie to rozpoczął przemarsz zaproszonych gości, na czele z druhnami i druhami niosącymi sztandary okolicznych jednostek, do pobliskiej kaplicy, gdzie odprawiona została  msza święta koncelebrowana. Po nabożeństwie zgromadzeni uczestnicy udali się pod dom strażaka, gdzie odczytano historię jednostki. Stało się to także świetną okazją do przyznania wielu wyróżnień strażakom z Kozodrzy i osobom wspierającym rozwój tej jednostki.

OSP Kozodrza – ważna jednostka

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, a także  ważnych jedostek kulturalno-oświatowych, ponadto obecni byli lokalni politycy i wielu zaproszonych gości. Podkreślali oni w swych wystąpieniach istotną rolę tej jednostki w działalności lokalnych struktur OSP. Zwieńczeniem spotkania było poświęcenie garażu i pamiątkowej tablicy, a także uroczyste otwarcie nowego pomieszczenia.

Nie pozostaje więc nic innego, niż życzyć jeszcze wielu tak wspaniałych jubileuszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x