Orzech promocje

Dziś Międzynarodowy Dzień Grzeczności za Kierownicą

5 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Grzeczności za Kierownicą. Uświadomienie kierowcom pożądanych postaw na drodze to główny cel obchodzonego dziś w wielu europejskich krajach Dnia Grzeczności za Kierownicą.

Uprzejmości nigdy za wiele, tym bardziej jeśli ma ona związek z bezpieczeństwem na drodze. Dzisiaj, obchodzimy Dzień Grzeczności za Kierownicą i dlatego przypominamy o kulturze oraz szacunku wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Szczególnie dziś zadbajmy o życzliwość na drodze. Za kierownicą bądźmy tolerancyjni wobec innych, może mniej doświadczonych kierujących. Bądźmy uprzejmi. Nie stwarzajmy niebezpiecznych sytuacji poprzez np. przejeżdżanie na “późnym żółtym”, wykonywanie niebezpiecznych drogowych manewrów, nieustąpienie pierwszeństwa, rozmowę przez telefon, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, a także poprzez przekraczanie prędkości.

Pamiętajmy! Samo uzyskanie prawa jazdy nie jest gwarancją, że będziemy prowadzić bezpiecznie i zgodnie z przyjętymi zasadami oraz przepisami. Kierowcy często, kiedy nie widzą patrolu policji czy fotoradaru, czują nieodpartą chęć „naciśnięcia na pedał gazu”. Niestety, często okazuje się, że to niewinne przewinienie ma tragiczne konsekwencje.

Kultura jazdy i sposób zachowania się na drodze mają duży wpływ na bezpieczeństwo.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x