Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Przyjąłeś uchodźca? Możesz otrzymać wsparcie finansowe

Wczoraj rząd przyjął nową ustawę według , której osoby, które pomagają uchodźcom i przyjęły je pod swój dach mogą liczyć na wsparcie finansowe od państwa. O co dokładnie chodzi?

W poniedziałek polski rząd w trybie pilnym przyjął projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Przewiduje wsparcie dla osób, które przyjęły rodziny z Ukrainy pod swój dach. – To 40 zł dziennie, czyli ok. 1200zł miesięcznie, które będzie trafiało za pośrednictwem samorządów przez okres 2 miesięcy – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Po za tym zadecydowano, że obywatele Ukrainy zostaną także włączeni do systemu edukacji oraz ochrony zdrowia na zasadach ogólnych. 

Jeśli chodzi o wsparcie finansowe są warunki. Pieniądze – czyli 1200 zł – dostaną jedynie ci, którzy przyjęli uchodźców za pośrednictwem samorządów.

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marecki
1 rok temu

Tak czytam te wasze debilne komentarze i nie pozostaje mi nic innego jak wkleić post autorstwa @oczamimężczyzny, z którym w pełni sie identyfikuję:

“Wstyd! Kur–sko mi wstyd, bo widzę coraz więcej osób, którym zaczęło przeszkadzać, że my Polacy pomagamy ludziom z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Ci ludzie przeżywają teraz coś tak popieprzonego, że nie da się tego opisać słowami. Rosjanie bombardują domy i szpitale. Mordują. Okrążają miasta, odcinają wodę i prąd. Głodzą ludzi. W mrozie i przy spadających bombach doprowadzają ich do takiego stanu psychicznego i fizycznego, że jest to po prostu przerażające.
Tym, którym udało się uciec również zawalił się cały świat. Wyobrażacie sobie jak wygląda życie, gdy ktoś zamordował Ci dziecko? Gdy zastrzelono Ci żonę? Gdy Twoi rodzice są tak przerażeni, że nie mogą normalnie oddychać? Gdy uciekasz przed śmiercią i zostawiasz za sobą cały swój dotychczasowy świat? Gdy wszystko w co do tej pory wierzyłeś, ktoś po prostu zrównał z ziemią? Gdy z dziećmi udało Ci się przekroczyć granicę, ale nie masz pojęcia, czy Twój mąż jeszcze żyje. A może słyszałaś jego głos przed momentem w telefonie i nie chciałaś, żeby się rozłączył, bo boisz się, że jutro rano możesz już go nie usłyszeć? Czy będziecie mieli co jeść i gdzie spać? Jak to wytłumaczysz swojej córce i synowi? Co odpowiesz im na pytanie „a kiedy wróci tata?”. To wszystko jest tak popierdolone, że nie powinno spotkać nikogo na świecie.
W tym samym czasie w ciepłym fotelu siedzi ktoś, komu się nie podoba, że Polacy robią to, co ludzkie i wyciągają do tych osób pomocną dłoń. Wylewa więc swoje żale, że jak Ukraińcy dostaną 500 plus, to dla nas nie starczy. Że bilety w PKP mają za darmo, a my musimy płacić. Że teraz sobie u nas mieszkają i nic ich to nie kosztuje. Że za pomaganie im zapłacimy wszyscy i w tym roku nie będzie jebanych wakacji pod palmami, bo będziemy na to wszystko zapierdalać. No i w ogóle, że banderowcy, więc najlepiej niech spieprzają do siebie, bo u nas nie ma miejsca dla tubylców.
Kurewsko się dzisiaj wstydzę za osoby, które tak robią! Brzydzi mnie to! Nie potrafię zrozumieć tego, jak można w obliczu takiej tragedii myśleć jedynie o swojej dupie?! Pomyśleć, że do dzisiaj miałem takie osoby w gronie swoich znajomych i wierzyłem, że to normalni, zwykli i empatyczni ludzie. Płakać się chce.”

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

Jest mi wstyd czytając niektóre posty. Nie chcecie pomagać nie musicie, ale nie osądzajcie i nie krytykujcie pomocy innych ludzi. Za mało pomagamy jako państwo, zasłaniając się Unią. Przepuszczamy tiry i kolej na Białoruś i do Rosji. Ktoś w Brukseli o tym decyduje ???? Nabijamy kabzy reżimowi prowadząc dalej handel !!!!!. Wielki wstyd.

Andrzej
1 rok temu

Nasz rząd zachowuje się jak pijany wariat. Pomagać uchodźcom – OK. Ale z głową ! Zapomina o Polakach którzy na tę ogrom przywilejów i kasy dla Ukraińców muszą zapracować. Służba zdrowia – dla uchodźców. A gdzie są Polacy ? A jak to wszystko się kiedyś skończy to Ukraińcy, swoim zwyczajem nas oleją. Dalej będą czcić Banderę a nas będą mieć w …. Pamiętacie co się stało po pierwszej wojnie na Ukrainie w 2014 r ? Wykluczyli nas ze wszystkich rozmów.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Miód mi Pan na serce leje, jestem chora,wszystkich leków nie wykupię,bo za drogie,dla banderowców jest wszystko za darmo !

belfer
belfer
1 rok temu

Czyli nic nie dostanę , i jako nauczyciele – razem z żoną będziemy za Bóg zapłać – utrzymywać matkę z 7 dzieci w mieszkaniu po dopiero co zmarłym moim ojcu, ogrzewanym gazem? Przez ile miesięcy damy radę? Czy rząd zapewnił nauczycielom godne i wystarczające pensje? I jeszcze odmawia nam wsparcia, gdy z serca przyjęliśmy uciekinierów kilka dni przed ustawą? Nie wspominając o prądzie i wodzie? Bo przyjąłem matkę, która nie miała gdzie się podziać na prośbę matki mojego ucznia z Ukrainy?!!! Bo, mimo przedstawienia takiej chęci i wypełnieniu odpowiedniej ankiety na rządowej stronie nikt się nie skontaktował z nami?
I za takie numery i haczyki mam kochać PIS?!!!

A.
A.
1 rok temu
Reply to  belfer

Myśleć trzeba przed działaniem.

Pomagamy długofalowo?
Pomagamy długofalowo?
1 rok temu

Niech koordynator jasno określi co i jak ma być robione, teraz lecimy na fali współczucia i dobrze, ale za chwilę zaczną się schody. Trzeba tym ludziom zapewnić w dłuższej perspektywie jedzenie, pracę, swój kąt, itp. Czy mamy na Powiecie harmonogram takich działań i do kogo należy się zgłaszać ?

jbpis
jbpis
1 rok temu

a za chwile paliwo po 15 zl, chleb po 10 nie mowiac o innych rzeczach bo z czegos trzeba to pokryć , rozumiem pomoca pomoca ale z glowa !!!!

Leśny Zwierz
Leśny Zwierz
1 rok temu
Reply to  jbpis

Pragnę wyrazić swoje oburzenie I zatroskanie jednocześnie… Skandalem jest wręcz, a może I nawet horyzontalnym “Faux paus” aby oferować Ukropitkom tyle co do tej pory…czyli absolutne minimum możliwości niesienia bezkresnej (juz nie tylko wypływajacej z dobroci serca, a literalnie płynące z obowiązku KAŻDEGO, podkreślam, KAŻDEGO obywatela kraju nad Wisłą) pomocy objawiącej sie dotychczas jedynie “elemenatrzowym” wsparciem. Tutaj pozwolę sobie wymienić co nastepuje:
-Wsparcie finansowe(kilka PLN-ów od bogaczy z Polszczy)
-brak wymagania dokumentów na “Vibovit-19” (Ty polaku przybyły do swojej macierzy z kraju z poza strefy Schengen musisz z prawa nadanego z urzędu odbyć wszelkie areszty domowe pod karą grzywny nałożonej przez oddziały prewencji milicji covidowej)*
*lub też karę bezwzględnego pozbawienia wolności na czas nie dluższy jak “dożywocie” do odbycia na radosnym placu przechowywania złoczyńców-Załężu.
-Darmowa opieka lekarska (obejmująca mieszkańców historycznej Rusi Kijowskiej
heroicznie świadczona przez konowałów w białych kitlach pod batutą Zbrodniarza…”Niedzielle”…doktora ekonomi z wykształcenia, a w PiSowskim rzadzie sprawującego mandat “Ministra zdrowia”)
-Darmowy (full gratis) przejazd kolejką szynową ICC jak “Polska długa I szeroka” (Ważne żeby Janusz Nosacz zapłacił z nawiązka za przejazd przykładowo z Wrocławia do Sędziszowka. Ukrowa łepetypna dzięki temu jest spokojna)
-Ukraińsko języczne działy informacyjne w “polskich” środkach przekazu typu: OUNet, TVU(kraina)((kiedyś TVP)) Interia.ua…Wirtualna Ukraina…itp…
-Czy czegoś nie wymieniłem..? Czy coś umknęło mojej uwadze? Z Pewnością…drodzy rodacy! Ciężko jest bowiem pomieścić w pamięci podręcznej zwojów mózgowych wszelkie przywileje z tytułu bycia chachłem w kraju Polin…
Reasumując…coby zakończyć już tą rozprawkę…To wciąż jest za mało mimo wszystko…
-Wyskakiwać więc polaki ze swoich: lepianek, apartamentów, mieszkanek, chatek, domków letniskowych, pałacyków, namiotów I wszelakich Waszych dóbr osobitych (Szanowni Panowie Menele/bezdomni Was też to się tyczy I Waszych anarchistycznych miejscówek codziennej egzystencji: pod mostem, nad stawem lub ewentualnie na ławeczce zlokalizowanej gdziekolwiek w centrum jakiejkolwiek mieściny…zróbcie miejsce dla braci z UPAdliny
Więc..! Łebki do góry wznieście…Swoją miłość bratnią intensywniej okażcie I fruuu…hop…na “Ukrainu” walczyć…za samych zainteresowanych…Wszakże SZCZERA MIŁOŚĆ WYMAGA POŚWIĘCENIA…

trak
trak
1 rok temu
Reply to  Leśny Zwierz

To już trzeba było zostać w lesie. Zbyt długo tam siedzisz, by nadawać się do życia w cywilizowanym świecie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Wszystko można zrozumieć. Oczywiście że trzeba pomagać tym ludziom, ich sytuacja jest ciężka. Lecz czy to już nie jest lekkie przegięcie aby nasz rząd z naszych pieniędzy wykładał po 1200 zł na osobę?
Nigdy nam nie był wstanie wystarczająco pomagać. Polskie dziecko jest mniej warte niż uchodźca? Chyba nie zmierza to w właściwym kierunku…

Ps
Ps
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Paliwo drogie kup sobie rower

12
0
Would love your thoughts, please comment.x