Orzech promocje

Oszuści znów zaatakowali. Tym razem okradli na 100 tys. zł. !!!

Dzisiaj ropczycka policja otrzymała zgłoszenie o wyłudzeniu 100 tys. złotych w Górze Ropczyckiej.

Metoda oszustów się nie zmieniła: Do starszego małżeństwa z Góry Ropczyckiej zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że ich synowa spowodowała wypadek i potrzebne są pieniądze, aby nie trafiła do więzienia. W czasie rozmowy mąż seniorki, na prośbę oszustki wyjechał z domu do miejsca, gdzie miała oczekiwać ich synowa. Niestety w tym czasie, gdy mąż był nieobecny – seniorka wydała oszustom pieniądze w kwocie 100 tys. zł.

Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem sprawców tego zdarzenia.

POLICJA apeluje: nie dajmy się oszukać! – Zawsze zachowujmy ostrożność, zwłaszcza gdy ktoś podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, lub mówi, że jest policjantem, a nasze pieniądze są zagrożone. Nie podejmujmy żadnych pochopnych działań, a informacją podzielmy się z najbliższymi. Nie przekazujmy też informacji o ilości pieniędzy, jakie mamy w domu lub na kontach bankowych.

Jeżeli ktokolwiek ma jakąś wiedzę na temat oszustów np. widział podejrzany samochód, podejrzane osoby – prosimy o kontakt z policją.

PAMIĘTAJ!

Przestępcy działający metodą “na wnuczka” czy „na policjanta” nadal oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów.

Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
komisarz Falcone
komisarz Falcone
1 rok temu

to ,,załatwienie za pieniądze,, nazywa się łapówka i jest przestępstwem zagrożonym karą….!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x