Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Oszuści znów zaatakowali. Tym razem okradli na 100 tys. zł. !!!

Dzisiaj ropczycka policja otrzymała zgłoszenie o wyłudzeniu 100 tys. złotych w Górze Ropczyckiej.

Metoda oszustów się nie zmieniła: Do starszego małżeństwa z Góry Ropczyckiej zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że ich synowa spowodowała wypadek i potrzebne są pieniądze, aby nie trafiła do więzienia. W czasie rozmowy mąż seniorki, na prośbę oszustki wyjechał z domu do miejsca, gdzie miała oczekiwać ich synowa. Niestety w tym czasie, gdy mąż był nieobecny – seniorka wydała oszustom pieniądze w kwocie 100 tys. zł.

Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem sprawców tego zdarzenia.

POLICJA apeluje: nie dajmy się oszukać! – Zawsze zachowujmy ostrożność, zwłaszcza gdy ktoś podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, lub mówi, że jest policjantem, a nasze pieniądze są zagrożone. Nie podejmujmy żadnych pochopnych działań, a informacją podzielmy się z najbliższymi. Nie przekazujmy też informacji o ilości pieniędzy, jakie mamy w domu lub na kontach bankowych.

Jeżeli ktokolwiek ma jakąś wiedzę na temat oszustów np. widział podejrzany samochód, podejrzane osoby – prosimy o kontakt z policją.

PAMIĘTAJ!

Przestępcy działający metodą “na wnuczka” czy „na policjanta” nadal oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów.

Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.

Jeden komentarz na temat “Oszuści znów zaatakowali. Tym razem okradli na 100 tys. zł. !!!

  • 26 stycznia 2023 o 12:43
    Permalink

    to ,,załatwienie za pieniądze,, nazywa się łapówka i jest przestępstwem zagrożonym karą….!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *