Orech promocje

Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy także w Ropczycach

Ukraina, nasz wschodni sąsiad, trzeci dzień walczy o wolność swojego kraju i odpiera rosyjską napaść. Coraz więcej uchodźców dociera do Polski przez podkarpackie przejścia graniczne i potrzebują naszego wsparcia.

W związku z licznymi pytaniami o zbiórkę w Ropczycach, które docierały do redakcji RRS24.net informujemy, że zbiórka taka będzie utworzona już od jutra 27 lutego (niedziela) w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Konopnickiej (były PUNKT SZCZEPIEŃ).

Jak informuje nas starosta powiatu Witold Darłak: punkt w Ropczycach rusza jutro (w niedzielę) od g. 12 do 18. Natomiast od poniedziałku będzie on już dostępny przez cały dzień, w godzinach od 8 do 18. Zachęcam do włączenia się w akcję pomocy migrantom z Ukrainy.

Pilnie potrzebne są śpiwory, łóżka rozkładane polowe, czy też leżaki.

Poniżej przedstawiamy pozostałą listę potrzebnych przedmiotów, żywności, środków czystości, jakie wskazał przemyski ośrodek pomocy migrantom:

Żywność: Wędlina pakowana próżniowo, margaryna lub masło do smarowania pieczywa, serki do chleba, mleko w kartonach, ser żółty w plastrach, konserwy różne, ciastka suche, kawa zwykła, kawa rozpuszczalna, cukier, herbata, dżemy, miody, słoiki z ogórkami, papryką, olej, kasza, ryż, woda mineralna, paluszki, słodycze, batony.

Dla dzieci: Kaszki, mleko np.Bebiko, słoiczki z jedzeniem dla dzieci, słodycze, soczki, musy, owoce: mandarynki, jabłka banany.

Środki czystości: Papier toaletowy, serwetki, pampersy, szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżone, mydło w płynie , płyn do naczyń , ściereczki, Domestos, pasta do zębów, worki duże na śmieci , odświeżacze powietrza, płyn do mycia podłóg. Różne naczynia jednorazowe, folie aluminiowe, woreczki na kanapki worki na śmieci.

2 komentarze na temat “Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy także w Ropczycach

 • 26 lutego 2022 o 19:42
  Permalink

  Pojadę do Przemyśla.
  Pomogę.
  Z kim mam rozmawiac?

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2022 o 19:41
  Permalink

  Nie będę nikomu pompować sztucznie konta.
  Chce pomóc doraźnie.
  Z kim mam się kontaktować?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.