Orech promocje

Powiatowe konkursy, którym towarzyszył POKAZ MODY z XX-lecia międzywojennego

W minionym tygodniu odbył się Finał Powiatowego Konkursu Historycznego i Finał Powiatowego Konkursu Plastycznego, „Bo Dla Nich Ważna Była Polska”, którego organizatorem był Samorząd Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego i Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach.
Finał Powiatowego Konkursu Historycznego

Finał Powiatowego Konkursu Historycznego, „Bo Dla Nich Ważna Była Polska” odbył się w PCEK w Ropczycach i składał się z dwóch części: testowej i konkursu w formule 1 z 10.

W etapie szkolnym konkursu w formie testu historycznego rywalizowało łącznie 84 uczniów z 19 szkół podstawowych i 5 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. Do finału zaś zakwalifikowało się 48 uczestników. Część pierwsza finału miała formę testową, następnie najlepsi uczestnicy tego etapu zakwalifikowała się do drugiej części finału zorganizowanego w formule 1 z 10.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:

  • Kamil Jakubek – Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

 II miejsce:

  • Szymon Zelik – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach
  • Zofia Gawron – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach

III miejsce:

  • Eryk Guzek – Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach
  • Rafał Bezara – Zespół Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp.

 IV miejsce:

  • Jakub Książek – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach

V miejsce:

  • Wiktoria Panek – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach
Pokaz mody, żywa lekcja historii i przysmaki kuchni niepodległej

Wydarzeniu towarzyszył pokaz mody z XX – leciał międzywojennego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. oraz żywa lekcja historii w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Bellum”. W przerwach można było skosztować „kuchni niepodległej, które przysmaki zostały przygotowane przez adeptów sztuki kulinarnej z Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach.

Finał Powiatowego Konkursu Plastycznego – gala wręczenia nagród

Finał Powiatowego Konkursu Plastycznego „Bo Dla Nich Ważna Była Polska” także odbył się w ropczyckim Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej.

Podczas gali wręczenia nagród zaprezentowały się dzieci z Teatru ,,Bajka” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ropczycach, odbył się także pokaz mody z XX – lecia międzywojennego oraz występ grupy Rekonstrukcji Historycznej „Bellum”. Uczestnicy i tego wydarzenia mogli degustować potrawy, które królowały na stołach w Niepodległej.

Laureaci i wyróżnieni Powiatowego Konkursu Plastycznego:

I miejsce:

  • Aleksandra Stachurska (kl. VI) Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Sędziszowie Młp.
  • Natalia Kot (kl. VI) Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Zagorzycach Dolnych
  • Wiktoria Brzostowska (kl. VI) Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Sędziszowie Młp.
  • Nikola Stręk (kl. VI) – Specjalny Ośrodek Szkolono- Wychowawczy w Ropczycach
  • Lena Rachwał (kl. IV) – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ropczycach, im. Seweryna Udzieli

II miejsce:

  • Dominik Cyroń (kl. VI) – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Węglowskiego w Sędziszowie Młp.
  • Gabriela Skóra (kl. IV) Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich
  • Julia Stopak (kl. IV) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sędziszowie Młp.
  • Filip Lubelczyk (kl.IV) Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej
  • Wiktor Wójcik (kl. VI) Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Niedźwiadzie Górnej.

III miejsce:

  • Wiktoria Opiela (kl. VI) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej
  • Szymon Walczyk (kl. VI) Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie
  • Weronika Rybicka (kl. V) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej
  • Dawid Bujak (kl. VI) Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Zagorzycach Dolnych
  • Joanna Miąso (kl. VI) Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Ropczycach

Wyróżnienia :

  • Maja Kowalska (kl. V) Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Gliniku
  • Amelia Kosiba (VI) Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich
  • Kornelia Gąsior ((kl. IV) Szkoła Podstawowa nr 2 im Marii Lachman w Brzezinach – Berdechów
  • Ziemowit Lewandowski (kl. V) Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Węglowskiego w Sędziszowie Młp.
  • Mateusz Czaja (kl. IV) Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej
  • Jakub Pieprzak (kl. VI) Szkoła Podstawowa w Górze Ropczyckiej
  • Kinga Plezia (IV) Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich
  • Maciej Król (kl. IV) Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Gliniku
  • Daria Paśko (kl. VI) Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Niedźwiadzie Górnej
  • Kinga Tokarz (kl. IV) Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Gliniku
  • Krzysztof Kurc (kl. VI) Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach
  • Sebastian Warchoł (kl. VI) Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Gliniku
  • Emilia Szczęch (kl. V) Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Olchowej.
  • Magdalena Kubik (kl. VI) Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Zagorzycach Dolnych
  • Zuzanna Kurc (kl. IV) Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach

fot. Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *