CERTUS rozliczymy twój PIT

16 amatorskich drużyn gra w Niedźwiadzie dla Natalki

W Szkole Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie rozgrywany jest turniej charytatywny dla Natalki Pociask – córki absolwenta szkoły.

Natalka urodziła się z toksoplazmozą wrodzoną, która pociągnęła za sobą wiele skutków, jakimi są wodogłowie, padaczka, wzmożone napięcie, niedowłady oraz problemy z widzeniem. Pierwsze pół roku życia spędziła w szpitalu przechodząc liczne badania i sześć operacji. Aby ułatwić jej rozwój potrzebny na ten moment jest specjalistyczny wózek, fotelik i polonizator a także ortezy, których koszt to około 30 tysięcy złotych. Natalka przechodzi na dodatkową terapię – metodą Vojty, która wiąże się z jeszcze większymi kosztami, a turnusy, których potrzebuje to koszty rzędu 4-5 tysięcy za tydzień, ponieważ nie są finansowane przez NFZ. Mają one na celu wdrożenie Natalki w nowy rytm, co pozwoli rodzicom nabyć doświadczenia do późniejszego prowadzenia terapii samodzielnie w domu. – opis oragnizatorów.

W zmaganiach udział bierze 16 drużyn: OSP Łączki , MOL-CAR , Ziomki z Biedronki , Stolarze , OSP Brzeziny , Przyszlim Pograć , Smocze Smerfy , BK Instal , Kamionka Team , Policja Ropczyce , Pędzące Konie , Baśniowa Drużyna , Ropczyce Team , Wściekłe Byki , Krasnale , FC Amatorzy .

Charytaywny Turniej Piłki Siatkowej rozgrywany jest przez 3 soboty. Za nami już dwa etapy. Finał rozgrywek 4 lutego. Pierwsze spotkanie dbyło się 14 stycznia 2023. Rozgrywki trwały ponad 15 godzin. W ubiegłą sobotę 21 stycznia odbył się drugi etap. Mimo braku prądu udało się zagrać wieczorne mecze dzięki pomocy OSP Mała, któa udostępniła agregat.

Przed nami ostatnie zmagania , które odbędą się 4 lutego. System gry będzie pucharowy.

Od godziny 8.30 do 12.00 o miejsca 11-16 zagrają drużyny : OSP Łączki , Baśniowa Drużyna , Ropczyce Team, Stolarze, Ziomki z Biedronki i Smocze Smerfy.

Od godziny 12.30 o zwycięstwo w turnieju zagrają zespoły : FC Amatorzy , Kamionka Team , Pędzące Konie, KB Instal , MOL_CAR , Przyszlim Pograć, OSP Brzeziny , Policja Ropczyce , Wściekłe Byki i Krasnale.

zdjęcia Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Dolnej

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x