Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W Wielopolu Skrzyńskim chcą pomóc mieszkańcom Ukrainy przetrwać zimę – zorganizowali zbiórkę

W Wielopolu zorganizowali zbiórkę dla mieszkańców Ukrainy. Akcja trwa od 18 stycznia do 31 stycznia 2023 roku. Pomoc rzeczową można przynosić do każdej szkoły, do Gminnego Ośrodka  Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim w godzinach pracy tych placówek.

Poniżej apel organizatorów i plakat, na którym znajduje się lista potrzebnych rzeczy.

Szanowni Państwo, okres zimowy jest szczególnie trudny dla  mieszkańców Ukrainy, którzy z różnych względów nie opuścili swego ogarniętego wojną kraju. Znaczna część przemarzniętych i głodnych ludzi, to najstarsi  członkowie tamtejszej społeczności, pozbawieni ciepłego domu,  jedzenia i  ubrania, a także podstawowych środków do życia, w tym środków czystości. Potrzebne są także świece i wosk do wyrobu świec okopowych. 

Ci przerażeni i przestraszeni ludzie  proszą nas o pomoc. Nie zostawiajmy ich w potrzebie, tak zwyczajnie,  po ludzku   pomóżmy im. Liczy się każda para skarpet, mydło – razem zbierzemy ich więcej. Mieszkańcy Gminy Wielopole Skrzyńskie nie raz już udowodnili, że mają otwarte serca więc i tym razem liczymy na pomoc.

plakat Gmina Wielopole Skrzyńskie, zdjęcie główne pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *