Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Ksiądz pochodzący z Ropczyc został biskupem pomocniczym

Ksiądz Artur Ważny został mianowany biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. 12 grudnia Stolica Apostolska ogłosiła decyzję papieża Franciszka.

Ksiądz Artur urodził się 12 października 1966 r. w Rzeszowie. Pochodzi z parafii Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. Obecnie jest to diecezja rzeszowska, ale do 1992 roku należała do diecezji tarnowskiej. Ks. Artur przyjął święcenia kapłańskie w 1991 roku w Tarnowie.

W latach 1991-1995 pracował jako wikariusz w parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. A później do 1999 był wikariuszem parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Studiował także na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku teologii pastoralnej. W 1998 r. został dyrektorem diecezjalnego biura duszpasterstwa młodzieżowego. W 1998 r. został duszpasterzem akademickim w Tarnowie, a w 2003 r. diecezjalnym duszpasterzem akademickim. W latach 2007-2014 był proboszczem parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. W latach 2014-2019 był dyrektorem diecezjalnego biura nowej ewangelizacji. Od 2019 r. jest ojcem duchownym kapłanów diecezji tarnowskiej.

W tarnowskim seminarium decyzję papieża ogłosił biskup tarnowski Andrzej Jeż. Wręczył on kapłanowi krzyż pektoralny, który otrzymał od papieża Benedykta XVI. Biskup nominat jest czternastym w historii diecezji tarnowskiej. 

fot. fanpage ks. Artur Ważny

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] nominował ks. Artura z Ropczyc na biskupa pomcniczego diecezji tarnowskiej, o czym pisaliśmy tutaj. Dziś w kościele Tarnowie-Mościcach odbyły się święcenia […]

Zbyszek
Zbyszek
3 lat temu

Rozpiera mnie duma.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x