Orech promocje

Ks. Artur Ważny z Ropczyc przyjął sakrę biskupią

W grudniu ubiegłego roku Papież Franciszek nominował ks. Artura z Ropczyc na biskupa pomcniczego diecezji tarnowskiej, o czym pisaliśmy tutaj. Dziś w kościele Tarnowie-Mościcach odbyły się święcenia biskupie.

Patris corde’, czyli ‘Ojcowskim sercem’ – takie hasło swojej posługi wybrał duchowny z Ropczyc. Uroczystość odbyła się o godzine 10.00. Z powodu epidemii w kościele były tylko osoby, które dostały zaproszenie. Mszy św. przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Głównym konsekratorem był biskup tarnowski Andrzej Jeż, a współkonsekratorami nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Podczas uroczystości odczytano listy z gratulacjami i życzeniami od prezydenta Andrzeja Dudy i arcybiskupa Wojciecha Polaka, metropolity gnieźnieńskiego, Prymasa Polski. Nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio życzył nowemu biskupowi, by był biskupem – ojcem na wzór św. Józefa. Na zakończenie bp Artur Ważny podziękował rodzicom, rodzeństwu, osobom duchownym i świeckim, których spotkał na swojej drodze i którzy modlą się za niego.

Jutro, czyli w najbliższą w niedzielę, ks. Biskup będzie sprawował Mszę świętą prymicyjną w ropczyckiej Farze o godz. 1200. Msza święta transmitowana będzie przez łącza internetowe oraz radio VIA.

źródło zdjęć: Diecezja Tarnowska

Jeden komentarz na temat “Ks. Artur Ważny z Ropczyc przyjął sakrę biskupią

  • 31 stycznia 2021 o 22:40
    Permalink

    Życzę szczęścia i wyjaśnienia wszelkich Kato grzeszków tarnowskiego kościoła

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *