Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH KORZYSTAŁ Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO

Mieszkaniec Ropczyc został ukarany mandatem, ponieważ zlekceważył obowiązujące przepisy i na przejściu dla pieszych korzystał z telefonu komórkowego. Pamiętajmy, że podczas przechodzenia przez jezdnię czy torowisko, obowiązuje zakaz używania telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać naszą uwagę.

Od kilku dni obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. Rozszerzyły one uprawnienia pieszych w rejonie przejść dla pieszych. Dotychczas obowiązujące prawo dawało pierwszeństwo pieszemu dopiero w sytuacji, kiedy znajdował się na przejściu, teraz przywilej ten pojawia się jeszcze przed wejściem na pasy.

Oprócz nowych uprawnień, zostały wprowadzone także pewne ograniczenia dla tej właśnie grupy użytkowników dróg. W trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy czy torowisko, obowiązuje zakaz używania telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać uwagę.

W niedzielę, na ul. Grunwaldzkiej w Ropczycach, do nowego przepisu nie zastosował się 28-letni pieszy, który przechodząc przez przejście dla pieszych, korzystał z telefonu komórkowego. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Pamiętajmy! Pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych, musi obserwować otoczenie i reagować na potencjalne zagrożenia ze strony kierowców pojazdów. Jeżeli osoba piesza swoim zachowaniem spowoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, będzie mogła zostać ukarana grzywną w wysokości od 20 do 500 zł.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Jak do tego się ma wypowiedź policjanta drogówki z wieloletnim stażem w faktach TVN z dnia 02.06.21. który jasno mówi że można rozmawiać przez telefon w sposób który nie będzie utrudniał poruszanie się na przejściu dla pieszych ,chyba że ukarany korzystał z telefonu w inny sposób.

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Hahahahaha

2
0
Would love your thoughts, please comment.x