Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Już w niedzielę Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab w Ropczycach przygotował wiele atrakcji na ten dzień.

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! – to hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Celem akcji jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy oraz badanie lekooproności aby dobrać najskuteczniejsze leki. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Sepsa to nie jest bakteria, sepsa to jest zespół objawów, który bardzo często prowadzi w dramatyczny i szybki sposób do zgonu. Dane Światowej Organizacji Zdrowia mówią, że co piąty zgon na świecie, 20% ludzi, które umiera, umiera z powodu sepsy. 

Jak możemy pomóc?

Wolontariusze Sztabu WOŚP Ropczyce będą zbierać datki do puszek w różnych miejscach powiatu. A na godzinę 15.30 można wybrać się na Hale Widowiskowo-Sportową w Ropczycach gdzie będą prowadzone licytacje i różnego rodzaju zabawy. Przewidziano wiele atrakcji. Będzie można tam spotkać również wolontariuszy. Szczegółowy program na plakacie.

Jeśli ktoś nie może się wybrać, albo nie spotka wolontariusza – to można wpłacić dowolną kwotę do wirtualnej puszki Ropczyckiego Sztabu. Link tutaj.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x