CERTUS rozliczymy twój PIT

W gminie Iwierzyce podatki bez zmian, ale za śmieci zapłacą więcej

Za wywóz nieczystości mieszkańcy gminy Iwierzyce zapłacą w przyszłym roku więcej. Decyzje odnośnie wysokości podatków oraz opłat za śmieci zapadły podczas grudniowej sesji radnych Gminy Iwierzyce
Ile za śmieci w 2021 roku?

Za segregowane śmieci opłata będzie wynosić 17,50 zł od osoby. Jest to wzrost o 1,50 zł w porównaniu do 2020 roku. Niestety nie udało się uniknąć podwyżki ponieważ są wysokie koszty odbioru i zagospodarowania odpadów, a z roku na rok wzrasta ilość produkowanych śmieci. Na obniżenie stawki mogą liczyć mieszkańcy, którzy mają kompostownik i zgłoszą to w nowej deklaracji. Zapłacą oni o 0,50 zł mniej od osoby. Gospodarstwa, które nie segregują, zapłacą teraz 35 zł od osoby.

Podatki bez zmian

Radni mają też dobrą informację dla mieszkańców. Na rok 2021 nie planują wzrostu podatków. Podkreślają, że sytuacja nie jest teraz dobra dlatego nie chcą obciążać dodatkowo mieszkańców. Poniżej stawki na 2021 rok.

źródło zdjęć: Gmina Iwierzyce
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Radny
3 lat temu

to jest prawda ta woda to jedno dziadostwo i droga jak czort,ale najlepsze rozwiązanie to własna studnia.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

Brawo dla włodarzy. Szkoda tylko że smieci wielkogabarytowe każdy musi odwieźć w swoim zakresie, co jest równoznaczne z tym, że trzeba wynająć i dodatkowo opłacić komuś transport za taką wywózkę.
Przy okazji chwalenia sie tym ze podatki pozostają bez zmian może ktoś zainteresuje się wodą która pozostawia wiele do życzenia. Po każdej usterce do sieci zamiast wody puszczana jest herbata, która z automatu zabrudza pralki, zmywarki etc.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x