Orzech promocje

Miał znęcać się nad rodziną, musiał opuścić miejsce zamieszkania

Policjanci ropczyckiej komendy podjęli decyzję o wydaniu nakazu opuszczenia mieszkania i zakazie zbliżania się do niego przez 35-letniego mieszkańca gminy Ostrów. Mężczyzna od dłuższego czasu miał znęcać się nad rodziną. Funkcjonariusze skorzystali z nowego prawa-ustawy antyprzemocowej, dzięki której sprawcy przemocy domowej mogą być natychmiast izolowani od rodziny. Przemoc domowa jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek ropczyccy funkcjonariusze zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się mieszkaniec gminy Ostrów. Policjantów na pomoc wezwała kobieta, która czuła się zagrożona zachowaniem męża. Mężczyzna od około 3 lat miał stosować wobec niej przemoc psychiczną oraz grozić jej pobiciem.

Aby skutecznie przeciwstawić się agresji mężczyzny wobec rodziny, policjanci skorzystali z nowego prawa-ustawy antyprzemocowej, dzięki której sprawcy przemocy domowej mogą być natychmiast izolowani od rodziny na okres dwóch tygodni. Funkcjonariusze wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia.

35-latek, mógł zabrać z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku oraz rzeczy niezbędne do wykonywania pracy.

Za znęcanie psychiczne i fizyczne mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawiania wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach.

Źródło: KPP Ropczyce

fot. przykładowe pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 lat temu

Policjai Prokurator budzimy się!!!! Wywiad z otoczeniem gdzie?! Wyrzucacie z złego własnego domu człowieka który haruje jak wół, od rana do nocy, na podstawie czego ( tego nowego prawa)Znam niesłusznie oskarżonego, wszyscy wiedza z kim tam jest problem, a z domu zostaje wyrzucona nie winna osoba… Takie to przykre jak w naszym ułomnym prawie tak łatwo ocenić i niszczyć człowieka!!!!

Anonim
Anonim
3 lat temu

Znam osobiście tego Pana! Chłopak do rany przyłóż . Prokurator powinnienem dobrze się przyjrzeć tej ….. żonie powinna ponieść surowe konsekwencje za składanie takich zeznań!

Anonim
Anonim
3 lat temu
Reply to  Anonim

W życiu nie uwierzę że M.ktorego znam od urodzenia mógłby coś takiego robić.A I.sie w główce przewróciło od kasy która mąż przynosi pracując od rana do nocy,bo ona tylko szukała bolca.Wywalić ta ja z domu,bo zapracował mąż na ten dom a ona się tylko pindrzyla.

Anonim
Anonim
3 lat temu

Chciała się go z domu pozbyć, to sobie wymyśliła znęcanie się. Szkoda tylko, że akty przemocy w tej rodzinie wychodziły wyłącznie z jej strony. To jest chore, żeby bez żadnego wywiadu środowiskowego, bez rozeznania się w sytuacji, wyrzucić kogoś z własnego domu i zakazać mu zbliżania się do niego. Przez jedno wymyślone kłamstwo, przez widzimisię “żony”, która nie ma za grosz szacunku do męża, zgotowano taki los biednemu człowiekowi… Hańba!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

SZKODA TYLKO ŻE TO ŻONA ZDRADZA MĘŻA I SZUKA DOWODÓW ŻEBY ŻĄDAĆ ROZWODU Z JEGO WINY. POZA TYM GDY PAN WROCIŁ DO DOMU LIST O ZAKAZ ZBLIZANIA SIE DO DOMU BYŁ JUZ W KOPERCIE GOTOWY. I DOPIERO PO TYM FAKCIE ZONA WEZWAŁA POLICJE O INTERWENCJE .

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Znęcał się nad żoną będąc w pracy? Dobre, ten artykuł pisała osoba bardzo bardzo niekompetentna. Zastanówcie się co piszecie.

Piotr
Piotr
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

To nie on znęcał się nad rodziną tylko ona jest pier****** i to ją powinni odizolować zwłaszcza od dzieci. Policja niech zrobi wywiad wśród sąsiadów a nie bez podstawie i bez dowodów oskarżać człowieka. Chore….

7
0
Would love your thoughts, please comment.x