Orzech promocje

30 mln zł na inwestycje w powiecie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL)


30 mln zł na inwestycje w powiecie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL)

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do samorządów w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom, na niezbędne lokalnie działania. RFIL to także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego 31 marca br. rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W sumie w całej Polsce rząd wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego ponad 13 mld złotych. Do jednostek samorządu terytorialnego w województwie podkarpackim trafi blisko 140 mln zł, w tym 30 mln zł do naszego powiatu.

WSPRACIE INWESTYCJI SAMORZĄDU POWIATOWEGO I SAMORZĄDÓW GMINNYCH

Dzięki rządowemu wsparciu do samorządów naszego powiatu trafi 5 milionów złotych. Będą realizowane ważne lokalne samorządowe inwestycje: budowa i przebudowa boisk sportowych przy Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp.- 1,5 mln zł, budowa składu materiałów sypkich oraz budynku administracyjno-socjalno-magazynowego zaplecza bazy technicznej Wydziału Dróg Powiatowych na os. Czekaj1 mln zł, budowa boiska wielofunkcyjnego przy SP w Gliniku oraz rozbudowa budynku SP w. Bronuszowie- 1 mln zł, budowa budynku wielofunkcyjnego w Bliźnie w tym sali konferencyjnej, centrum edukacyjno-szkoleniowego, sołtysówki, Ochotniczej Straży Pożarnej, siedziby stowarzyszenia- 1 mln zł, budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z pompowniami i zasilaniem energetycznym dla miejscowości Będziemyśl oraz budowa stacji uzdatniania wody- 500 tys. zł.
Za rekomendację oraz aktywne i skuteczne wsparcie wniosków naszych samorządowców pragnę podziękować Panu senatorowi Z. Pupa.

BUDOWA WĘZŁA AUTOSTRADOWEGO “ROPCZYCE”

Samorząd Województwa Podkarpackiego otrzyma 25 mln zł na budowę węzła autostradowego „Ropczyce” w ciągu autostrady A4 na skrzyżowaniu z DW 986 w m . Ostrów.

Budowa węzła ma ogromne znaczenie dla usprawnienia komunikacji w regionie oraz rozwoju powiatu ropczycko-sędziszowskiego: poprawi dostępność komunikacyjną do autostrady istniejących terenów przemysłowych oraz inwestycyjnych, będzie to także alternatywne połączenie A4 z południową (Jasło, Krosno) i północno- zachodnią częścią województwa (Mielec, Tarnobrzeg).

Za rekomendację oraz wsparcie wniosku dziękuję Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu – gwarantowi realizacji polityki zrównoważonego rozwoju przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz Pani Wojewodzie Ewie Leniart za podjęcie decyzji eliminującej wykluczenie komunikacyjne naszego powiatu.
Dziękuję władzom samorządu województwa podkarpackiego za dbanie o spójną sieć komunikacyjną w całym regionie i złożenie wniosku do RFIL.
Nasze wspólne działania z Zarządem Województwa Podkarpackiego oraz radnym wojewódzkim Jackiem Magdoniem przyniosły wymierny sukces.

Kazimierz Moskal, Poseł na Sejm RP


NOWY WĘZEŁ AUTOSTRADOWY, WIADUKT I MOST NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ 986

Dobre skomunikowanie Dróg Wojewódzkich nr 986 i 987 z autostradą A4 stanowi jeden z priorytetów samorządu Województwa Podkarpackiego.

Wśród planów inwestycyjnych znajdują się dwa dodatkowe węzły autostradowe na terenie Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, noszące robocze nazwy: „Ropczyce” (w Ostrowie) i „Kolbuszowa” (w Czarnej Sędziszowskiej). Realizacja tych inwestycji od lat napotyka na trudności wynikające z faktu nieskomunikowania we właściwym czasie tych dróg z autostradą, podczas budowy tej międzynarodowej arterii komunikacyjnej.

Realizując zasadę zrównoważonego rozwoju i naprawiając te historyczne już błędy Zarząd Województwa złożył wniosek do rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych na budowę węzła na skrzyżowaniu DW 986 z A4 w Ostrowie. Wniosek ten znalazł uznanie i zyskał dofinansowanie w kwocie 25 mln zł. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie projektu węzła „Ropczyce”, którego całkowity koszt to około 40 mln zł.

Fot. Urząd Gminy Ostrów

Inwestycja ta łączy się z trwającymi już pracami projektowymi Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich
w ciągu Drogi Wojewódzkiej 986, dotyczącymi wiaduktu nad torami w rejonie stacji kolejowej Ropczyce i mostu na rzece Wielopolce, na granicy Gmin: Ostrów i Ropczyce.

Przygotowywane inwestycje na drodze wojewódzkiej umożliwią dogodne skomunikowanie zakładów przemysłowych i osiedli mieszkaniowych tak z autostradą w Ostrowie jak i drogą krajową w Ropczycach. Przedsięwzięcia te są jednymi z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców i przedsiębiorców na terenie powiatu. Ich realizacja poprawi także wewnętrzną i zewnętrzną dostępność środkowo-zachodniej części
naszego województwa.

Jacek Magdoń, Radny Województwa Podkarpackiego

Artykuł płatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
3 lat temu

Czyli od 2013 roku i oddania autostrady A$ i węzła nie udało sią ani węzła ani łącznika wybudować? Sporo lat i nic?

popieram
popieram
3 lat temu

Super, widać że jesteśmy poważnie traktowani przez władzę, nie tylko głosy w wyborach, ale konkretne działania i to spraw których nie można było rozwiązać przez ostatnie 20 lat.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x