Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Przebudowa targowiska w Ropczycach rozpoczęta!

W Ropczycach gmina realizuje gruntowną przebudowę targowiska. Cały plac został już  uporządkowany, stare stoiska zostały rozebrane. Wykonawca wejdzie w teren na przełomie stycznia i lutego.

Aktualnie przygotowywany jest plac budowy i załatwiane są wszelkie formalności niezbędne do rozpoczęcia prac budowlanych na terenie targowiska – informuje UM w Ropczycach.

W ramach inwestycji zostanie wykonane:

  • całkowite utwardzenie powierzchni,
  • 10 pomieszczeń handlowych o powierzchni około 16,20 m2,
  • 4 pomieszczenia handlowe o powierzchni około 33,15m2,
  • wiata o powierzchni około 169 m2 przeznaczona na handel doraźny m.in. produktami warzywniczymi, owocami i innym produktami rolnymi,
  • część sanitarno – magazynowa,
  • miejsca parkingowe dla handlujących przede wszystkim pod wiatą oraz część sanitarno – magazynową,
  • cały plac zostanie także oświetlony i ogrodzony.

Koszt inwestycji to blisko 1 mln 900 tys. zł z czego 800 tys. zł gmina pozyskała ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wykonawca odda nowe targowisko do użytkowania jesienią bieżącego 2021 roku.

fot. UM Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
złe_garczki
złe_garczki
3 lat temu

Potem pościągać większe podatki ze sprzedających tam, niech płacą za wygody XD

Tom
Tom
3 lat temu
Reply to  złe_garczki

Skoro zainwestowali w podniesienie jakości ich miejsca handlu prawie 2 miliony złotych to podniesienie opłat o kilka złotych może nikogo nie zniszczy. Ceny na targu w Ropczycach nie były najniższe, a do nowej hali targowej przyjdzie więcej ludzi, bo będzie ładnie. W końcu nie będzie tych starych bud i syfu. Tylko żeby ktoś z gminy tego pilnował, żeby było ładnie i estetycznie a nie wyoklejane wszystko reklamami, podziurawione ściany, syf, śmieci i żeby toaleta była dostepna na klientow.

Beton
3 lat temu

beton, beton, beton – BRAWO !!!
Beton rządzi !! Beton władzą !!

lol
lol
3 lat temu
Reply to  Beton

Tak, to straszne, beton to potwór, lepiej chodzić po błocie, lepiej rozstawiać stragany ze starych łózek polowych (tak jak to było kiedyś), byle tylko uniknąć betonu… Człowieku! Są miejsca gdzie natura jest potrzebna- lasy, parki, zieleńce, ogrody miejskie… Ale miasto potrzebuje miejsca do handlu. Opamiętaj się, bo piszesz bzdury! Co mieli tam zrobić? Trawę zasiać? Rabatki kwiatowe pomiędzy stoiskami? Najpierw pomyśl potem napisz… identycznie wszyscy plują się o beton w Rzeszowie, a za chwile plują się o brak chodników… No nie dogodzi, nigdy nie dogodzi!

Abra
Abra
3 lat temu
Reply to  lol

Durny człowieku tępy. Ludzie tam na życie zarabiali a teraz zbudują hale zaraz zamkną bo wirus a jeszcze będą chcieli żeby płacili po 1000 lub więcej miesięcznie. Widzę że blisko z burmistrzem jesteś. Eh żal

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

O proszę miał być inny projekt jest inny

6
0
Would love your thoughts, please comment.x