Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Trudne warunki na drogach – policja apeluje o ostrożność

Policjanci apelują o ostrożność. Dziś na podkarpackich drogach trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, śliska, w niektórych miejscach też mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków.

Panująca obecnie na terenie województwa podkarpackiego pogoda sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej. 

Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować. Apel kierujemy również do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

źródło: KWP Rzeszów

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
złe_garczki
złe_garczki
3 lat temu

Polaczki dalej jeżdżą swoimi drogimi i wypasionymi samochodzikami bo trzeba się pochwalić sąsiadowi, że się ma, ale niestety na dobre opony zimowe brakło pieniędzy i mają założone jakieś ośmioletnie trupy z bieżnikiem 3 mm i rozbijają się na drogach jak debile XD

Lukas
Lukas
3 lat temu
Reply to  złe_garczki

Polaczki ? A ty to niby kto ? Niemiec , Amerykanin czy inny Kacap ?

złe_garczki
złe_garczki
3 lat temu
Reply to  Lukas

Ktoś, kto nie sprzedaje swojej godności za 500 złotych miesięcznie i nie zachowuje się jak typowy polski robak.

gosc
gosc
3 lat temu
Reply to  złe_garczki

jak nie polaczek to po co czytasz Polskie wiadomości pewnie jest już cały tydzien za granicą i debil to sam jesteś

Bryl
Bryl
3 lat temu

A gdzie są pługopiaskarki? Rano o 6 gdy jade do pracy żadna ulica nie jest odsnieżona!!! To jest prawdziwa przyczyna kolizji.

trackback

[…] Trudne warunki na drogach – policja apeluje o ostrożność […]

6
0
Would love your thoughts, please comment.x