Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Dom Żołnierza Wyklętego z Zagorzyc zostanie wyremontowany

Pochodzący z Zagorzyc Karol Chmiel ps. ,,Grom” był oficerem Wojska Polskiego, Armii Krajowej oraz jednym z członków IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

W roku 2019 Starostwo Powiatowe w Ropczycach kupiło od rodziny Karola Chmiela działkę wraz z domem w Zagorzycach za ok. 53 tys. zł, z myślą o utworzeniu Izby Pamięci.  Działka leży bezpośrednio przy drodze powiatowej Sędziszów Małopolski – Zagorzyce – Wielopole Skrzyńskie. Na razie niezbędne jest opracowanie dokumentacji. Na ten cel, powiat otrzyma 60 tys. zł od samorządu województwa podkarpackiego – o czym poinformowano na ostatniej sesji. Władze powiatu zapowiadają, że dokumentacja powinna być gotowa do końca roku.

Karol Chmiel był ważną postacią w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Jeśli chcecie poznać życiorys tego bohatera TUTAJ jest link do prezentacji PCEK w Ropczycach. 1 marca 1951 roku został zamordowany przez UB wraz z sześcioma innymi działaczami zrzeszenia. 1 marca ustanowiono Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
złe_garczki
złe_garczki
3 lat temu

Ciekawe, kiedy zaczną sprzedawać z min koszulki, taka moda teraz wśród sebków-patriotów.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x