Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Wielopole nie będzie miastem? Radni nie chcą konsultacji społecznych

Na ostatniej sesji Rady Gminy Wielopole Skrzyńskie, radni ośmioma głosami wycofali z porządku obrad uchwałę dotyczącą przeprowadzenia z mieszkańcami gminy Wielopole Skrzyńskie konsultacji społecznych dotyczących wniosku o nadanie statusu miasta miejscowości Wielopole Skrzyńskie.

O planach Wójta Marka Tęczara, aby Wielopole stało się ponownie miastem pisaliśmy TUTAJ, a na ostatniej sesji miała być podjęta uchwała o konsultacjach społecznych, ale radni są przeciwni.

Ośmiu radnych wycofało uchwałę z obrad sesji, w których imieniu głos zabrał radny Zbigniew Gąsior. Jako uzasadnienie podał, że: najpierw jako radni zapoznajmy się z opinią mieszkańców, niekoniecznie konsultacje to są niepotrzebnie wydawane pieniądze na jakieś ulotki. Możemy przejść się po rejonie, zorientować, nagłośnić sprawę i dopiero później będziemy podejmować decyzję.

Wójt Marek Tęczar nie krył zirytowania i był zdziwiony wnioskiem radnych: to, co Państwo proponujecie to jest jakaś partyzantka, ze względu na to, że ta uchwała była już proponowana do procedowania na pierwszej sesji 2021 r. Jak wspomina wójt, wtedy były glosy radnych, że jest zbyt mało czasu, aby przeprowadzić konsultacje i zgłosić Wielopole jeszcze w tym roku (do 31 marca) jako kandydaturę do otrzymania praw miejskich. Jak zaznaczył, te argumenty były słuszne, że jest zbyt mało czasu i że nie uda się przeprowadzić tych konsultacji.

Wójt twierdzi: że teraz jest najwyższy czas, aby uchwalić tę uchwałę o konsultacjach społecznych, która nie przesądzą (broń boże) o tym, czy Wielopole Skrzyńskie będzie się starało o prawa miejskie, czy też nie (…) Ale aby mogli się wypowiedzieć mieszkańcy w tych konsultacjach, to trzeba im to udostępnić.

Tęczar zwrócił się także do radnego, który w imieniu siedmiu pozostałych zabrał głos o wycofaniu uchwały: (..) Jakie Panie Zbyszku i szanownych siedmiu radnych chcecie przeprowadzać konsultacje? Na własną rękę? Z kim proszę państwa? Konsultacje społeczne przeprowadza się w oparciu o pewne przepisy – dodaje wójt.

Uchwała w sprawie przeprowadzenia z mieszkańcami Gminy Wielopole Skrzyńskie konsultacji społecznych została zdjęta z porządku obrad. ZA głosowało 8 radnych, PRZECIW było 3 radnych, a 1 wstrzymał się od głosu.

Całość relacji z obrad dostępna jest na kanale youtube ( od 5 minuty – wniosek o zdjęcie uchwały o konsultacjach społecznych) ⤵

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisek
Zdzisek
3 lat temu

Na szczęście rada nie jest skłonna aby realizować CHORE ambicje do transformacji z wójta na burmistrza kosztem wyższych podatków dla mieszkańców

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

Brawo Radni. Tak trzymać!!!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

też tak uważam

3
0
Would love your thoughts, please comment.x